27.04.2016

Akcja krwiodawstwa zakończona sukcesem

5 kwietnia 2016 r. na rynku w Cieszynie odbyła się XVI akcja krwiodawstwa pod hasłem „Zdaj egzamin z życia", która była adresowana do tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych powiatu cieszyńskiego. Współorganizatorem było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic, zaś honorowy patronat nad akcją objęli Starosta Powiatu Cieszyńskiego, Burmistrz Miasta Cieszyna oraz Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

W akcji wzięli udział uczniowie z 13 szkół. Z grupy 243 osób, które zgłosiły się do akcji, krew mogły oddać 153 osoby, co pozwoliło uzyskać 69 litrów krwi (warto dodać, że łącznie przez 16 lat krew pobrano od 2600 osób, co dało 1174 litry krwi!). Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy na cieszyńskim rynku, a zwłaszcza jej uczestnikom, którzy kolejny raz udowodnili, że nie są obojętni na potrzeby drugiego człowieka.