01.02.2014

Być jak Ronaldo, czyli I Cieszyński Turniej FIFA 2014

Można było wcielić się w swoją ulubioną piłkarską drużynę i strzelać gole jak Cristiano Ronaldo. W Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie odbył się I Turniej w grę FIFA 2014. Dwudziestu ośmiu graczy grało w czterech multimedialnych salach, czterej najlepsi zmierzyli się ze sobą w walce o puchary i nagrodę główną.

Turniej otworzyli Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie dr inż. Łukasz Wróblewski oraz Poseł Aleksandra Trybuś, która ufundowała nagrodę dla najlepszego gracza. Miłośnikom piłki nożnej życzyła wielu sportowych emocji i gry fair play. Dr inż. Łukasz Wróblewski podkreślał, że ma nadzieję iż młodzi gracze spotkają się w przyszłości na uczelni jako studenci Informatycy i być może sami będą autorami równie emocjonującej gry.

Przez kilka godzin w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie emocji nie brakowało. Wśród graczy znaleźli się zarówno 14-latkowie, jak i dwukrotnie starsi mężczyźni. Panie tym razem w roli wiernych kibiców.

Gracze najczęściej wybierali w rozgrywkach Portugalię, a najwięcej bramek strzelał Ronaldo. W finale Turnieju zmierzyła się oczywiście Portugalia i Napoli. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Portugalii.

Wyniki I Cieszyńskiego Turnieju w grę FIFA 2014:

1. miejsce Mateusz Omozik

2. miejsce Mateusz Baszczyński

3. miejsce Nikodem Sikora

4. miejsce Jakub Kasztura

Już wiemy, że zainteresowanie takimi rozgrywkami jest sporę, obiecujemy więc kolejną edycję. Informacje pojawią się na naszej stronie.

MEDIA O TURNIEJU: