22.10.2024

Cieszyński Tydzień Przedsiębiorczości 2024 – wsparcie dla przedsiębiorców

W dniach 14-18 października 2024 r. w Transgranicznym Centrum Informacji Turystycznej odbył się Cieszyński Tydzień Przedsiębiorczości, wydarzenie skierowane do osób zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji oraz wejściem w świat biznesu. W takiej inicjatywie nie mogło zabraknąć ekspertów Akademii WSB, którzy dla uczestników prowadzili inspirujące wykłady i warsztaty.

Eksperci Akademii WSB w programie Cieszyńskiego Tygodnia Przedsiębiorczości

W trwającym pięć dni wydarzeniu wzięli udział eksperci Akademii WSB, którzy dzielili się swoja wiedzą i doświadczeniem. Honorata Potempa - praktyk i trener biznesu, manager, doradca zawodowy Akademia WSB  - przedstawiła przedsiębiorcom temat „Jak podnosić swoje kwalifikacje bez nakładu finansowego - czyli darmowe certyfikowane szkolenia przydatne w każdej firmie. Nowe możliwości dla przedsiębiorców”. Przedstawiono tu szereg możliwości, które pozwalają na rozwój zawodowy za pomocą darmowych, certyfikowanych szkoleń. Uczestnicy dowiedzieli się, jak korzystać z dostępnych narzędzi i zasobów, by podnosić swoje kompetencje, co może być nieocenionym atutem w prowadzeniu własnej firmy. W sposób szczególny prelegentka zwróciła uwagę na możliwość uzyskania dofinansowań do kształcenia w ramach studiów podyplomowych, kursów i szkoleń w kontekście Bazy Usług Rozwojowych.

Z młodszymi odbiorcami spotkał się dr Jarosław Legięć - praktyk i trener biznesu, ekspert zarzadzania, etyk i filozof – którego wystąpienie zatytułowane  „Motywacja, postawy i wyzwania w drodze do przedsiębiorczości. Czy warto być przedsiębiorcą?” spotkało się z niezwykle ciepłym przyjęciem zebranych. Prowadzone podczas spotkania dyskusje miały na celu nie tylko zmotywowanie uczestników do podejmowania działalności gospodarczej, ale również zrozumienie, jakie cechy i umiejętności są kluczowe w drodze do sukcesu.

Cieszyński Tydzień Przedsiębiorczości okazał się nie tylko miejscem wymiany wiedzy i inspiracji, ale również szansą na rozwój oraz zbudowanie nowych relacji biznesowych.