Cieszyński Tydzień Przedsiębiorczości

Miasto Cieszyn, we współpracy z Akademią WSB w Cieszynie i przy zaangażowaniu licznego grona partnerów, zaplanowało w terminie od 18 do 24 listopada organizację obchodów Cieszyńskiego Tygodnia Przedsiębiorczości. Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy zarówno młodzież wchodzącą na rynek pracy jak i przedsiębiorców oraz instytucje działające na terenie Śląska Cieszyńskiego, prezentujące oferty dostępnych miejsc pracy i kierunki kształcenia oraz mieszkańców.

Program

18 listopada, godz. 9.00-13.00 i 19 listopada, godz. 10.00-13.00 „Dni Otwarte Szkoły Rzemiosł” (sala konferencyjna  Zamku Cieszyn, Budynek A „Oranżeria”; pracownie); wstęp wolny

18 listopada o 9.00 Gabriela Staszkiewicz Burmistrz Miasta Cieszyna wraz z Magdaleną Chorąży-Suchy Dyrektor Zamku Cieszyn opowie o idei i założeniach Szkoły Rzemiosł

W sobotę i niedzielę w godzinach 9.00-13.00 dostępne będą następujące pracownie:

• introligatorska (Muzeum Drukarstwa w Cieszynie, ul. Głęboka 50),
  • plecionkarska  (Serfenta, ul. Srebrna 1),
  • snycerska (Zamek Cieszyn, Zamkowa 3b)
  • pracownia rusznikarstwa (Zamek Cieszyn, Zamkowa 3b).

20 listopada, 17.30-20.00 „Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju” (sala konferencyjna  Zamku Cieszyn, Budynek A „Oranżeria”);

Spotkanie  poprowadzi Stanisław Kawecki Sekretarz Miasta Cieszyna. Tematem przewodnim będzie Szlak Cieszyńskiego Tramwaju. Prowadzący przybliży nie tylko historię linii tramwajowej w Cieszynie, ale również wspomni o możliwościach i rozwoju transgranicznej turystyki, a także podpowie w jaki sposób wykorzystać atrakcję turystyczną w lokalnym rozwoju i wzroście innowacyjności. Na wydarzenie zapraszamy szczególnie Partnerów „Kulinarnego szlaku cieszyńskiego tramwaju”, ale również lokalnych przedsiębiorców i mieszkańców.

Zapisy: przedsiebiorca@um.cieszyn.pl lub 795 40 58 48 w godz. 7.30-15.30 w dniach od poniedziałku do piątku

21 listopada, godz. 9.45-12.00 „Porozmawiajmy o funduszach” (sala konferencyjna  Zamku Cieszyn, Budynek A „Oranżeria”);

Spotkanie na temat możliwości finansowania działalności gospodarczej i funduszy europejskich. Swoją wiedzą z przedsiębiorcami i osobami, które zastanawiają się nad założeniem własnej działalności, podzielą się przedstawiciele: Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Katowicach oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie.

22 listopada, godz. 9.00-14.00 „Targi Edukacji i Pracy” (Zespół Szkół Technicznych im. Płk Gwidona Langera, Frysztacka 48; Akademia WSB w Cieszynie, ul. Frysztacka 44); wstęp wolny

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych Im Płk. G. Langera będą odbywały się prezentacje pracodawców natomiast akademia wsb zaprasza na warsztaty i szkolenia.

Udział w „Targach Edukacji i Pracy” jest bezpłatny. Zainteresowanych przedsiębiorców prosimy o potwierdzenie swojego udziału mailowo przedsiebiorca@um.cieszyn.pl lub telefonicznie 795 40 58 48

23 listopada „Zrób własny projekt społeczny” (Zespół Szkół Technicznych im. Płk Gwidona Langera, Frysztacka 48); Spotkanie dedykowane uczniom ZST

Spotkanie z  Fundacją „Zwolnieni z teorii”, która zrealizuje szkolenia „Zrób własny projekt społeczny”

24 listopada „Biznes z pasją” (II LO im. M. Kopernika, Plac Wolności 7B); Spotkanie dedykowane uczniom II LO

Spotkanie poprowadzi Adam Cieślar Dyrektor Domu Narodowego.