18.02.2014

Cieszyński Uniwersytet Dzieci na półmetku

Młodzi studenci Cieszyński Uniwersytet Dzieci mają już za sobą pierwszy semestr nauki. W sobotę (15 lutego) odbył się wykład i warsztaty mgr Marty Koplejewskiej, która wyjaśniała dzieciom prawa fizyki i chemii działające w świecie baśni.

Dzieci dowiedziały się jak działa maszyna elektrostatyczna, co to jest suchy lód i jak napompować balon używając mieszanki octu i sody oczyszczonej. Dzieci poznały również magiczne właściwości dwutlenku węgla - próbowały wyczarować magiczną kulę przy pomocy suchego lodu i mydła. Na koniec dzieci wspólnie z prowadzącą wykład mgr Martą Koplejewską wypuściły w niebo lampion.

Na kolejny wykład zapraszamy już 15 marca - tym razem dr Paulina Polko wyjaśni po co Polsce wojsko i czy dziewczyny mogą być żołnierzami.