14.05.2022

Co w ulu bzyczy? - warsztaty o pszczołach Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego

Nasi najmłodsi studenci Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego uczestniczyli w kolejnym CUD-ownym warsztacie. Temat spotkania brzmiał „Co w ulu bzyczy? - warsztaty o pszczołach” a w brawurowy sposób poprowadził je Maciej Kupczak

„Co w ulu bzyczy? - warsztaty o pszczołach”

Warsztaty o pszczołach, podczas których dzieci zapoznały się  z rekwizytami pszczelarza oraz jego strojem. Każde z dzieci wykonło świece z węzy i miało okazję skosztowania różnych miodów. Podczas całych warsztatów dzieciom towarzyszyły żywe pszczoły w specjalnym ulu pokazowym.

Maciej Kupczak - entomolog. Absolwent kierunku biologia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Członek Polskiego Towarzystwa Entomologicznego. Pasjonat i popularyzator wiedzy z zakresu owadów w szczególności biologii motyli i straszykowatych. Autor i współautor kilku artykułów naukowych.

Więcej o >>> Cieszyńskim Uniwersytecie Dziecięcym