CUD-owne Warsztaty Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego

Warsztaty detektywistyczne, aktorskie, pszczelarskie, pobudzające wyobraźnię warsztaty Lego i nowoczesnego designe a na deser warsztat: jak zostać bohaterem, prowadzony przez dorosłych strażaków. To wszystko w ramach stacjonarnych zajęć warsztatowych Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB. Zapraszamy młodych odkrywców, dzieci ciekawe świata w wieku 6-12 lat. Koszt pakietu warsztatów: 180 zł

Paka Tajniaka - warsztaty detektywistyczne dla dociekliwych

Data: 22.01.2022 r. Prowadzący: dr Dariusz Szydłowski

Odkrywanie tajnik pracy technika kryminalistyki z uwzględnieniem ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych, w tym śladów linii papilarnych, ust, ucha, zębów i butów. Zajęcia wprowadzą do poznania metod śledczych stosowanych w wykrywaniu sprawców przestępstw.

dr Dariusz Szydłowski - doktor nauk prawniczych w specjalizacji kryminalistyka, kierownik referatu techniki kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, wieloletni praktyk, popularyzator wiedzy z zakresu kryminalistyki.

Teatr uczy, bawi i wychowuje - odkryj w sobie aktora

Data: 5.02.2022 r. Prowadząca: Joanna Litwin

Warsztaty prowadzone przez aktorkę teatralna oraz telewizyjna, w czasie których dzieci zapoznają się z zawodem aktora oraz z etiudami aktorskimi. Dowiedzą się co to jest teatr, poznają techniki ćwiczeń dykcji, emisji głosu oraz oddechowych.

Joanna Litwin – polska aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka Studium Teatralnego przy Teatrze Jaracza w Olsztynie. Znana z ekranu telewizyjnego oraz ze scen teatralnych w tym szczególnie ze sceny polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie. Absolwentka Menedżerskich Studiów Podyplomowych - poziom MBA. Łączy siedzę biznesową z praktyką sceniczną

Eksploracja kosmosu - warsztaty LEGO

Data: 12.03.2022 r. Prowadzący: KREATIVO

Inspirujemy, pobudzamy kreatywność i zainteresowanie światem. Zapraszamy wszystkich pasjonatów kosmosu na zajęcia z robotyki, podczas których dzieci samodzielnie zbudują i zaprogramują pojazdy kosmiczne poruszające się po planetach.

Kreativo.pl - Inspirujemy, pobudzamy kreatywność i zainteresowanie światem. Budujemy kluczowe kompetencje XXI wieku świetnie się przy tym bawiąc. Nasz zespół tworzą pasjonaci i eksperci w swojej dziedzinie. To, co nas wyróżnia, to zaangażowanie i energia, którą przekazujemy dalej. Organizujemy czas Twojemu dziecku zapewniając wartościowe i rozwijające zajęcia.

Design na cieszyńskim zamku

Data: 2.04.2022 r. Prowadząca: Lubomira Trojan

W trakcie wizyty na Zamku w Cieszynie dzieci dowiedzą się co to jest design, czym się zajmuje projektant i dlaczego projektowanie jest ważne. Zwiedza Wzgórze Zamkowe, tropiąc ślady designu, a także obejrzą prace młodych projektantów i poznają tajemnice różowego jelonka.

mgr Lubomira Trojan (Zamek Cieszyn) Etnolog i antropolog kultury.Zajmuje się promocją wzornictwa jako narzędzia zmiany firm, regionów, instytucji samorządowych.  Specjalizuje się w projektowaniu usług i projektowaniu społecznym, a także w procesach mających na celu łączenie dizajnu z tradycją. Koordynuje badania i działania warsztatowe związane z innowacyjnym wykorzystaniem tradycyjnych wzorów kulturowych, materiałów oraz technik rzemieślniczych. Prowadzi warsztaty i zajęcia z zakresu projektowania usług i projektowania włączającego.

Co w ulu bzyczy? - warsztaty o pszczołach

Data: 14.05.2022 r. Prowadząca: Maciej Kupczak

Warsztaty o pszczołach, podczas których dzieci zapoznają się z rekwizytami pszczelarza oraz jego strojem. Każde z dzieci wykona świece z węzy i pokosztuje różnych miodów. Podczas całych warsztatów dzieciom będą towarzyszyły żywe pszczoły w specjalnym ulu pokazowym.

Maciej Kupczak - entomolog. Absolwent kierunku biologia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Członek Polskiego Towarzystwa Entomologicznego. Pasjonat i popularyzator wiedzy z zakresu owadów w szczególności biologii motyli i straszykowatych. Autor i współautor kilku artykułów naukowych.

Co się stało? - zostań bohaterem i udziel pomocy

Data: 4.06.2022 r. Prowadzący: Strażacy OSP BOBREK

Spotkanie ze strażakami i wozem strażackim. Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z ubiorem i sprzętem strażackim. Naucza się zasad udzielania pierwszej pomocy oraz jak ją wzywać.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Bobrek Cieszyn to jedna z najbardziej zaangażowanych w edukację najmłodszych jednostek OSP w naszym regionie.

REJESTRACJA POPRZEZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

DODATKOWE INFORMACJE NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

Honorowy patronat Burmistrza Cieszyna

Cieszyński Uniwersytet Dziecięcy Akademii WSB realizowany jest wspólnie z Urzędem Miasta w Cieszynie, pod honorowym patronatem Burmistrza – Pani Gabrieli Staszkiewicz.

Kto może zostać „małym” studentem?

Ofertę kierujemy do dzieci w wieku 6-12 lat, a więc tych, które uczęszczają do zerówki lub szkoły podstawowej. Nie prowadzimy żadnej selekcji, ponieważ uważamy, że każdemu dziecku należy dać szansę rozwijania się w różnych kierunkach. W tym wieku dzieci są najbardziej aktywne w poszukiwaniach swoich pasji i zdobywaniu wiedzy