24.08.2019

Dofinansowanie do 80% na usługi rozwojowe

Chcesz skorzystać z dofinansowanych studiów podyplomowych, kursów czy szkoleń dostępnych w Bazie Usług Rozwojowych?

W ramach projektu „Wsparcie rozwojowe mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa śląskiego” w naszym wydziale Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w Cieszynie  uruchomione zostało biuro obsługi klienta.

W ramach Osi Priorytetowej VIII Regionalne kadry gospodarki opartej na wiedzy, Działania 8.2. Wzmacnianie potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstw, przedsiębiorców i ich pracowników, Poddziałania 8.2.3 Wsparcie dla przedsiębiorców i ich pracowników w zakresie rozwoju przedsiębiorstwa wybrano pięciu Operatorów PSF tzn. Podmiotowego Systemu Finansowania, którzy będą prowadzić dystrybucję środków finansowych na realizację usług rozwojowych wpisanych do ogólnopolskiej Bazy Usług Rozwojowych tzw. dla przedsiębiorstw z sektora MMŚP z województwa śląskiego.

Dla kogo?

Pracownicy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa śląskiego, zatrudnionych na umowę o pracę i umowy cywilno-prawne, a także właściciele, wspólnicy i partnerzy.

Na co?

Dostępne usługi szkoleniowe i doradcze wybrane z Bazy Usług Rozwojowych (BUR) – www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl - z możliwością dofinansowania (nie dotyczy szkoleń, których pracodawca jest zobowiązany przeprowadzić z mocy prawa).

Jaki poziom dofinansowania?

Maksymalna wartość dofinansowania na jedno przedsiębiorstwo: 100 000 zł

Maksymalna wartość dofinansowania jednej usługi rozwojowej: 7500 zł

Poziom dofinansowania:

• 80% - mikroprzedsiębiorstwa
  • 70% - małe przedsiębiorstwa z możliwością zwiększenia max do 80%
  • 50% - średnie przedsiębiorstwa z możliwością zwieszenia max do 80%

Jak uzyskać dofinansowanie?

• Rejestracja w BUR i wybór usługi rozwojowych
  • Wypełnienie dokumentów rekrutacyjnych
  • Podpisywanie umowy z Operatorem, wyliczenie wkładu własnego
  • Wpłata wkładu własnego