dr hab. Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich gościem Akademii WSB [WIDEO]

Jakie są prawa człowieka? Jakie mamy prawa jako obywatele? Czy jesteśmy równi? Dzięki jakim prawom możemy zmieniać świat jako młodzi ludzie? Na te i wiele innych pytania odpowiedział dr hab. Adam Bodnar, Rzecznika Praw Obywatelskich, podczas spotkania w ramach 16 Festiwalu Nauki ONLINE. Wykład odbył się w dniu 14 listopada 2020 r.

Wystąpienie pt. „Jestem obywatelem od najmłodszych lat – znaczenie praw obywatelskich dla kształtowania świata wokół nas” dr hab. Adam Bodnar rozpoczął od genezy praw człowieka, wyjaśniając skąd się wzięły i jakie są prawa człowieka, jednocześnie podając przykłady. Omówione zostały również prawa obywatelskie, a także dzięki jakim prawom możemy zmienić świat na lepszy.

Nie zabrakło też pytań od Studentów Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB, na które Rzecznik Praw Obywatleskich bardzo chętnie odpowiadał:
  • Czy moja siostra ma większe prawa niż ja?
  • Co jest najtrudniejsze w Pana pracy?
  • Czy musimy codziennie chodzić do szkoły?