31.01.2015

Działalność Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie doceniona przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego

31 stycznia 2015 roku Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie dr inż. Łukasz Wróblewski z rąk Pana Józefa Kozieła - Prezesa  Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego (Oddział w Cieszynie) odebrał Certyfikat Sympatyka Stowarzyszenia. Certyfikat przyznany został w uznaniu czynnego uczestnictwa Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie w życiu Stowarzyszenia  oraz wspieranie inicjatyw i działań propagujących jego działalność.

Głównym celem działalności Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego SITPChem jest propagowanie i upowszechnianie wiedzy inżynierskiej i patriotyzmu gospodarczego, z dbałością o wzajemną jedność interesów inżynierów i techników przemysłu chemicznego oraz integracja kadry technicznej, co bardzo dobrze wpisuje się w misję Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. SITPChem jest organizatorem licznych konferencji o problematyce technicznej dlatego bardzo cieszymy się, że możemy wspierać te bardzo wartościowe inicjatywy popularyzujące naukę. Inicjatywy, w których uczestniczyć mogą zarówno studenci, jak i pracownicy naukowo dydaktyczni Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie – podkreśla Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie dr inż. Łukasz Wróblewski.