15.01.2016

Dzieci kwestowały w naszym Wydziale

W minioną niedzielę (10 stycznia 2016 r.) odbył się 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo że w Cieszynie nie zawiązał się w tym roku Sztab WOŚP, nie zabrakło wolontariuszy z charakterystycznymi, oklejonymi serduszkiem Orkiestry puszkami na datki. Pojawili się oni również w naszym Wydziale!

Tradycyjnie zbiórkę datków przeprowadzały osoby w różnym wieku. Nie zabrakło wśród nich najmłodszych mieszkańców miasta, w tym także Studentów Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego - i to właśnie dwoje z nich odwiedziło nasz cieszyński Wydział. Jak łatwo się domyślić, wśród naszych Studentów i Słuchaczy studiów podyplomowych nie zabrakło chętnych do wsparcia Orkiestry, która tym razem grała dla pediatrii i godnej opieki seniorów. Niestety, nie wiadomo, jaką kwotę udało się zebrać właśnie w cieszyńskiej WSB (puszki do samego końca były zaklejone), ale podczas trwania całego Finału w puszkach wspomnianej dwójki małych wolontariuszy znalazło się 4147,10 zł (w całym Cieszynie zebrano w tym roku 16 639,10 zł).