Dzień Bezpieczeństwa w Akademii WSB z udziałem gen. Romana Polko

Za nami kolejny niesamowity "Dzień Bezpieczeństwa" w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie Akademii WSB. 7 lutego nasza uczelnia we współpracy z partnerami przygotowała niesamowite szkolenia dla wszystkich zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa.

Dzień Bezpieczeństwa

Obchody „Dnia Bezpieczeństwa” mają na celu popularyzację wiedzy  z zakresu bezpieczeństwa oraz syntezę wybranych aktywności podmiotów specjalistycznych m.in. Policji, Sił Zbrojnych, Służby Więziennej czy Straży Granicznej.

Wydarzenie rozpoczęło się od wykładu naszego gościa specjalnego gen. dyw. dr Romana Polko. Następnie uczestnicy brali udział w następujących szkoleniach:

1. Szkolenie wojskowe - Wojska Obrony Terytorialnej – nowy Rodzaj Sił Zbrojnych, mjr Daniel Baron, Zastępca Dowódcy Batalionu. Szef sztabu, 133 Batalion Lekkiej Piechoty, 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Katowicach
2. Szkolenie policyjne– „Cyberprzemoc, cyberzagrożenia” – asp.szt. Tomasz Pszczółka – Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie
3. Szkolenie Służby Więziennej – „Zakład Karny w Cieszynie – charakterystyka pracy funkcjonariuszy Służby Więziennej - warsztat praktyczny” - ppor. Tomasz Głasek + zespół interwencyjny
4. Szkolenie dotyczące terroryzmu – „Suma wszystkich strachów - terroryzm i inne zagrożenia XXI wieku” – dr Paulina Polko – kierownik Katedry Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Akademii WSB
5. Szkolenie strzeleckie - Pokaz broni z elementami bezpiecznego obchodzenia się z bronią oraz multimedialny trenażer strzelecki - podstawy szkolenia strzeleckiego, strzelanie z replik broni bojowej. – Robert Kora "Kornik" – były operator Jednostka Specjalna „NIL”, Mobilna Grupa Ochrony, Pion Szkolenia.
6. Szkolenie kryminalistyczne - Czy istnieje zbrodnia doskonała? – dr Dariusz Szydłowski – Komenda Powiatowa Policji w Bielsku-Białej

W "Dniu Bezpieczeństwa" uczestniczyli:

Studenci Akademii WSB

oraz uczniowie klas mundurowych z następujących szkół:

- Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie
- Szkoła Organizacji i Zarządzania w Cieszynie
- 3 Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Jastrzębiu Zdroju
- Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach
- Szkoła Kadetów - Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku-Białej

Bezpieczeństwo narodowe w Akademii WSB

Akademia WSB jest jedną w wiodących uczelni w Polsce kształcących w zakresie bezpieczeństwa. Uczelnia oferuje studia licencjackie i magisterskie na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe, a także seminarium doktorskie z zakresu nauk o bezpieczeństwie.

W Cieszynie studenci mogą wybrać studia na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe w następujących specjalnościach:

Kryminalistyka

Organizacja i funkcjonowanie służb publicznych

Służby graniczne w bezpieczeństwie państwa

Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych

Patronat honorowy