21.03.2014

Dzień Bezpieczeństwa w WSB w Cieszynie

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to okazja, by pomyśleć o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W najbliższy piątek - 21 marca od godz. 10:00 zapraszamy do Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie. Będzie można dzięki alkogoglom przekonać się jak postrzega świat osoba po spożyciu alkoholu, a dzięki symulatorowi zderzeń poznać prawa fizyki jakie działają podczas zderzenia samochodu z przeszkodą. Dzień Bezpieczeństwa organizujemy dzięki współpracy z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.

Uczniów szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy od godziny 10:30 do siedziby Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie.

Dzień Bezpieczeństwa rozpoczniemy wykładem asp. Rafała Domagały, Rzecznika Prasowego cieszyńskiej policji - Skutki kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości.

Po tej prezentacji będzie można przetestować alkogogle oraz symulator zderzeń.

Dzień Bezpieczeństwa odbywa się przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.

Honorowy patronat nad imprezą objął Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Czesław Gluza, członek Polsko-Czeskiej Grupy Parlamentarnej działającej przy Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.