Dzień kryminalistyki w Cieszynie

7 kwietnia w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie Akademii WSB odbyło się wydarzenie, którego głównym celem było propagowanie wiedzy z zakresu kryminalistyki wśród studentów i uczniów klas mundurowych szkół średnich naszego regionu.

Do udziału w „Dniu Kryminalistyki” zaprosiliśmy przedstawicieli służb mundurowych ze współpracujących z Akademią WSB komend. Gościliśmy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, funkcjonariuszy Straży Granicznej, oraz doświadczonych praktyków współpracujących z Akademią WSB.

Kryminalistyka w pracy służb

Zajęcia dla uczniów i studentów prowadzili asp. Szt. dr Dariusz Szydłowski, asp. szt Maurycy Jasnos, mł. asp Jakub Furczyk, mł. asp Piotr Danielczyk, Jacek Jucha, Dawid Stwora oraz zgrany zespół strażaków z cieszyńskiej PSP, którzy zaprezentowali na czym polegają działania jednostek PSP podczas wspólnych działań przy zdarzeniach z technikami kryminalistyki policji.

Kryminalistyka w Cieszynie

Akademia WSB w Cieszynie kształci studentów kierunku Bezpieczeństwo narodowe w specjalności Kryminalistyka. Uczelnia posiada znakomitych specjalistów łączących wiedzę akademicką z praktyką kryminalistyczną w służbach mundurowych.

Uczestnicy szkoleń z zakresu kryminalistyki skorzystali z nowoczesnego laboratorium kryminalistycznego, z którego na co dzień korzystają studenci Akademii WSB

Więcej o studiach w specjalności Kryminalistyka w Cieszynie