01.12.2014

Dzień przedsiębiorczej edukacji z WSB

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na półmetku, a za nami Dzień przedsiębiorczej edukacji z Wydziałem Zamiejscowym w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W warsztatach, panelu dyskusyjnym oraz giełdzie staży wzięli udział uczniowie cieszyńskich szkół oraz mieszkańcy Cieszyna.

Organizatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Cieszynie jest Zamek Cieszyn. Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach.

Podczas warsztatu dr Joanny Kurowskiej-Pysz "Zarządzanie talentami" można się było dowiedzieć czym wyrózniają się osoby utalentowane, jak i szukać, jak zatrudniać i jak z talentami się rozstawać. W warsztatach wzięły udział osoby zainteresowane samorozwojem, tworzące własne firmy i rozwijające je w oparciu o własne talenty. Przedsiębiorcy, menedżerowie oraz specjaliści ds. HR zainteresowani tematem mają jeszcze możliwość wziąć udział w warsztatach w najbliższy poniedziałek 24 listopada 2014 r. o godz. 16 w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie (sala nr 201, ul. Frysztacka 44).

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Łodygowicach, Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich i Wiśle, studenci naszej uczelni oraz słuchacze studiów podyplomowych mogli się przekonać czym jest inteligencja finansowa, zagrać w EUROCASH i nauczyć się zarządzać swoimi finansami. Po południu uczniowie i mieszkańcy Cieszyna wzięli udział w debacie „Praktyki i staże - zdobywanie doświadczeń zawodowych".

W dyskusji uczestniczyli:

- Joanna Michalak, dyrektor Banku PKO BP, Oddział w  Cieszynie,

- Anna Czylok, Bank PKO BP, Oddział w Cieszynie

- Karolina Maź, studentka WSB

- Roman Pilch, właściciel firmy Z.P.H. Pilch

- Agata Śladowska, Punkt Pośrednictwa Pracy w Cieszynie

- Olga Trestikova, uczestniczka programu Erasmus

- Ewelina Czepczor, Starostwo Powiatowe w Cieszynie,

- Dorota Bizoń, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie.

Natomiast po dyskusji zaprosiliśmy wszystkich uczestników do udziału w mini giełdzie "Mini staż - Maxi informacja".

Swoje oferty, propozycje współpracy i wolontariatu zaprezentowali: Bank PKO BP, oddział w Cieszynie, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie, Punkt Pośrednictwa Pracy w Cieszynie, Fundacja Mikstura.it, Selleo, Urząd Miasta w Cieszynie, Lakma SAT, Zamek Cieszyn.