27.06.2012

EKO happening w ramach IX Dni Energii Odnawialnej

Dnia 20 czerwca na rynku w Czeskim Cieszynie odbył się w ramach IX Dni Energii Odnawialnej na Olzie - EKO happening. Zgromadzonych gości przywitał Burmistrz Czeskiego Cieszyna Vít Slováček oraz organizator przedsięwzięcia Viliam Šuňal - prezes Stowarzyszenia TRIANON CZ.

EKO happening zgromadził firmy z Polski, Czech i Słowacji, które prezentowały aktualną ofertę nowoczesnych rozwiązań wykorzystania energii odnawialnej. Wydział Zamiejscowy w Cieszynie zaprezentował zgromadzonej młodzieży szkół średnich ofertę edukacyjną, promując przede wszystkim nowe specjalości na studiach licencjackich: Zarządzanie gospodarką komunalną i recykling oraz Zarządzanie w ochronie środowiska. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również oferta studiów podyplomowych z nowym kierunkiem Zarządzanie biznesem polsko-czeskim.

Równocześnie w Sali sesyjnej Ratusza w Czeskim Cieszynie odbył się panel dyskusyjny pod nazwą – Koncepcja energetycznego bezpieczeństwa miast i regionów. W panelu uczestniczyła prodziekan Wydziału Zamiejscowego WSB w Cieszynie Natalia Surzycka, a dr Adam Tarniowy – wykładowca WSB zabrał głos w dyskusji, wygłaszając referat na temat roli energetyki węglowej w polskim przemyśle. Goście honorowym spotkania była  Konsul RP w Ostravie Anna Olszewska.

zapraszamy do galerii