22.10.2014

Eksperci radzili o jakości kształcenia

20 października br. w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie odbyło się kolejne spotkanie Rady Ekspertów, którą tworzy kilkudziesięciu ekspertów i praktyków związanych zawodowo bądź społecznie ze Śląskiem Cieszyńskim. Misją Rady jest wsparcie uczelni w upraktycznieniu procesu kształcenia oraz poszukiwaniu dobrych rozwiązań w tworzeniu innowacyjnych programów studiów.

Pierwsze powakacyjne spotkanie Rady, któremu przewodniczył Jerzy Nogowczyk, Starosta Powiatu Cieszyńskiego poświęcone było głównie ocenie efektów kształcenia na kierunkach Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz Informatyka, jak również doskonaleniu treści kształcenia, z myślą o praktycznym przygotowaniu absolwentów uczelni do przyszłej pracy zawodowej.

Dyskusja dotyczyła także współpracy Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie z podmiotami, instytucjami i organizacjami zainteresowanymi przygotowaniem przez studentów pracy dyplomowych, służących rozwiązaniu istotnych problemów praktyki gospodarczej i samorządowej.

Podczas spotkania Władze Wydziału skierowały również szczególne podziękowania do członka Rady - Pana Krzysztofa Trojana, Prezesa Zarządu LAKMA SAT Sp. z o.o. za sponsoring
I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Współczesne problemy zarządzania, organizacji oraz inżynierii produkcji, która odbyła się w Wydziale Zamiejscowym WSB w Cieszynie w dniu 30.05.2014.