24.09.2013

Finisaż wystawy "Rytmy odległych lądów"

Po raz ostatni w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie można było zobaczyć wystawę Rytmy odległych lądów. 23 września 2013 r. nasza Uczelnia gościła uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Korczaka w Cieszynie .

20 listopada zapraszamy do Domu Narodowego w Cieszynie na spotkanie z dr. inż. Łukaszem Wróblewskim. Spotkanie odbędzie się w Klubie "Nasz Kącik".

Uczennice z kółka wokalnego miały niepowtarzalną okazję nie tylko posłuchać barwnych opowieści o niemal wszystkich instrumentach, ale nawet spróbować na nich zagrać. Agnieszka Chromik, nauczycielka muzyki i opiekunka koła podkreślała, że w ten sposób chce poszerzyć wiedzę uczniów na temat różnych instrumentów, tak by nie była ona tylko podręcznikowa.

Lekcja uczennicom bardzo się spodobała – przez kilkadziesiąt minut w budynku słychać było dźwięki wydobywane z najróżniejszych instrumentów. Naszym gościom przypadła do gustu gra na okarynie, największe wrażenie zrobił natomiast australijski instrument didgeridoo, na którym zgodnie z tradycją mogą grać wyłącznie mężczyźni.

Dr inż. Łukasz Wróblewski niemal o każdym z instrumentów opowiedział ciekawą historię. I trudno się dziwić, skoro jego muzyczne zbiory są efektem blisko 70 podróży na wszystkie kontynenty z wyjątkiem Antarktydy.

Efektem wizyty uczennic Szkoły Podstawowej nr 3 w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie będą prace plastyczne i wystawa. Każda będzie miała teraz za zadanie namalować jeden z zaprezentowanych podczas wystawy instrumentów.