06.04.2022

Gala Akademicka dla absolwentów studiów wyższych w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie | 1.04.2022

Akademia WSB może się poszczycić nowymi, fantastycznymi absolwentami. 1 kwietnia 2022 w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie odbyła się Gala Akademicka, podczas której, prodziekani i promotorzy wręczyli absolwentom dyplomy ukończenia studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Wyróżniono również najlepszych absolwentów.

Uroczysta Gala Akademicka rozpoczęła się od wystąpienia prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB – dr Edyty Nowak-Żółty, która przywitała przybyłych gości, wykładowców, absolwentów. W swoim wystąpieniu dr Nowak-Żółty podkreślała wartość zdobytej wiedzy, umiejętności i przyjaźni w trakcie studiów. Gratulowała determinacji w dążeniu do celu jakim było  ukończenia studiów, mimo przeciwności z jakimi studenci musieli się zmierzyć – szczególnie w okresie pandemii Covid-19.  Prodziekan złożyła podziękowania za wsparcie  studentów licznie obecnym na uroczystości członkom rodzin.

Obecni na uroczystości Janina Żagan – wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego oraz Krzysztof Kasztura  Zastępca Burmistrza Cieszyna złożyli absolwentom gratulacje, życzenia sukcesów oraz wyrazili nadzieję, że zdobyta w trakcie studiów wiedza zostanie wykorzystana do rozwoju naszego regionu.

Wyróżnienia dla najlepszych

W każdym roku akademickim Rektor Akademii WSB  na wniosek promotorów i recenzentów  przyznaje absolwentom wyróżnienia za najlepsze prace dyplomowe oraz wyniki w nauce. W roku akademickim 2021/2022 Rektor Akademii WSB wyróżniła 9 absolwentów Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie.

Najlepszym absolwentem okazał się Pan inż. Marcin Pierchała,  który w toku studiów osiągnął najwyższą średnią ocen 4,86  oraz jest autorem wyróżnionej pracy dyplomowej  pt. “Projekt urządzenia wraz z oprogramowaniem sterującym do leczenia warrozy” napisanej pod kierunkiem dra inż. Andrzeja Kowolika. Inni autorzy wyróżnionych prac dyplomowych: inż. Jakub Czyż, absolwent Informatyki , lic. Klaudia Łuczak-Wolny, absolwentka Studiów menedżerskich, mgr Dmitrij Migis, absolwent Zarządzania,  oraz absolwenci kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji: inż. Paulina Feruga, inż. Mariusz Grabczak, inż. Krzysztof Patryjach, inż. Martyna Rejowska, inż. Artur Rucki, inż. Daniel Klocek.

Uroczystość uświetnił występ Trio EK+M w składzie Estera Witoszek, Jakub Barański i Michał Kasztura.