22.05.2014

Gala wręcznia dyplomów absolwentom studiów I i II stopnia

Kolejna grupa - tym razem blisko sto osób - może o sobie mówić: absolwenci Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. 21 maja w Cieszyńskim Ośrodku Kultury "Dom Narodowy" odbyła się Gala wręczenia dyplomów absolwentom studiów I i II stopnia. Po raz pierwszy w historii uczelni dyplomy odebrali absolwenci studiów II stopnia - 14 magistrów i 17 magistrów inżynierów. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Absolwenci odebrali dyplomy z rąk Rektora ds. Wdrożeń i Innowacji Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej - dra inż. Piotra Pikiewicza, Dziekana Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie dra inż. Łukasza Wróblewskiego, Starosty Powiatu Cieszyńskiego - Jerzego Nogowczyka oraz swoich promotorów.

Gala wręczenia dyplomów była także okazją do uhonorowania najlepszych absolwentów cieszyńskiej uczelni. Wyróżnienia otrzymali autorzy najlepszych prac dyplomowych oraz osoby, które mogą się pochwalić najwyższą średnią ocen.

W uroczystości w Domu Narodowym w Cieszynie wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, członkowie Rady Ekspertów Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych oraz przyjaciele i rodziny naszych absolwentów.

Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie dr inż. Łukasz Wróblewski podczas swojego przemówienia podkreślał, że ukończone studia to tylko jeden z etapów w zdobywaniu wiedzy. Jestem przekonany, że wśród Państwa znajdują się osoby, które w przyszłości sięgną po doktorat. Życzę abyście docenili i potrafili zrobić użytek z możliwości, jakie daje Wam otrzymanie dyplomu naszej Uczelni oraz abyście mogli otrzymać taką pracę, która byłaby pracą na miarę Waszych osobistych ambicji - mówił dr Wróblewski.

Dziekan Wydziału Zamiejscowego życzył absolwentom otwartości, radości i zadowolenia z istnienia tak wielu możliwości, jakie stwarza współczesność, zachęcał także do szukania nowych dróg realizacji kariery.

Obecny na gali Starosta powiatu cieszyńskiego - Jerzy Nogowczyk wręczył dyplomy absolwentom wyróżnionym za prace dyplomowe oraz wyróżnionym za prace dyplomowe i wysokie oceny. W swoim przemówieniu życzył odbierającym dyplomy kreaktywności - takiej jaką mogą poszczycić się najmłodsi. Powołując się na artykuł w Polityce z 14 maja 2014 r. "Czy warto jeszcze się uczyć" podkreślał, że w przypadku 98% dzieci kreatywność w wieku przedszkolnym jest bliska geniuszu. Starosta Jerzy Nogowczyk mówił także o roli cieszyńskiego Wydziału Zamiejscowego na Śląsku Cieszyńskim oraz docenił uczelnię za elastyczność w przygotowywaniu programów kształcenia.

Poseł RP Czesław Gluza, który zabrał glos podczas środowej Gali wspominał natomiast początki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej nad Olzą. Skromne początki w skromnej siedzibie, a dziś uczelnia, która wypełniła lukę na rynku edukacyjnym w powiecie cieszyńskim - mówił poseł Gluza.

Wszystkim absolwentom Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoly Biznesu w Dabrowie Górniczej serdecznie gratulujemy.

Relacja w Gali wręczenia dyplomów na stronie Starostwa Powiatowego w Cieszynie>>>