24.10.2012

II Transgraniczne Forum Gospodarcze

Współpraca oraz wzajemne zaufanie polskich oraz czeskich przedsiębiorców - kluczem do walki z kryzysem.

22 października w hotelu Liburnia polscy i czescy przedsiębiorcy, samorządowcy oraz politycy spotkali się  na II Transgranicznym Forum Gospodarczym. Podczas wielu wystąpień poruszane były  tematy związane z kryzysem oraz jego wpływem na gospodarkę, perspektywami polsko-czeskiej współpracy a także sposobami edukacji  i problematyką  zarządzania zasobami ludzkimi. W trakcie forum udzielono kilkudziesięciu porad prawnych, finansowych, oraz przeprowadzono wiele rozmów.  Zacieśnienie współpracy, wymiana doświadczeń oraz określenie wspólnego kierunku rozwoju to tylko niektóre  korzyści wynikające ze współorganizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu forum.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. :

- Mieczysław Szczurek - Burmistrz Miasta Cieszyna

- Vít Slováček - Burmistrz Miasta Czeskiego Cieszyna

- Jan Sechter - Ambasador RCz w Warszawie

- Anna Olszewska - Konsul Generalny RP w Ostrawie

- Jiri Cienciala - Prezes Czesko - Polskiej Izby Handlowej

- Joanna Stuglik - Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu

- Aleksandra Trybuś - Poseł na Sejm RP, Wiceprzewodnicząca polsko - czeskiej grupy bilateralnej

Patronat honorowy tego przedsięwzięcia objęli:
Waldemar Pawlak - Minister Gospodarki,
Jan Sechter - Ambasador Republiki Czeskiej w Warszawie,
Anna Olszewska - Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie,
Mieczysław Szczurek - burmistrz Cieszyna i
Vít Slováček - burmistrz Czeskiego Cieszyna.