04.05.2017

25 kwietnia 2017 r. w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna "Mowa a zaburzenia przetwarzania sensorycznego".

Celem III Ogólnopolskiej Konferencji Logopedycznej była prezentacja dorobku naukowego, integracja środowiska naukowego z praktykami oraz wymiana doświadczeń dotyczących nowoczesnych metod pracy z dzieckiem  z wadą wymowy oraz zaburzeniami przetwarzania sensorycznego. Zorganizowane podczas Konferencji warsztaty były dla uczestników okazją do wymiany aktualnej i praktycznej wiedzy.

Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna to cykliczne, naukowe przedsięwzięcie, które adresowane jest do nauczycieli, logopedów, naukowców, studentów oraz słuchaczy studiów podyplomowych, w szczególności kierunków logopedia, neurologopedia, integracja sensoryczna.

Adresatami tegorocznej konferencji byli również rodzice pragnący zapewnić swoim dzieciom prawidłowy rozwój i właściwą stymulację mowy. Należy bowiem pamiętać, że maluch słucha rozmów najbliższych, by po pewnym czasie zacząć naśladować ich mowę.

• Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej Wydział Zamiejscowy w Cieszynie,
  • Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie,
  • Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie,
  • Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna "Słoneczna Kraina"