27.11.2011

Inauguracja pierwszego roku akademickiego 2011/2012 Cieszyńskiego Uniwersytetu Dzieci

26 listopada 2011 r. odbyła się uroczysta inauguracja pierwszego roku akademickiego 2011/2012 Cieszyńskiego Uniwersytetu Dzieci. Gośćmi honorowymi uroczystości byli: Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna Pan Jan Matuszek, Vicestarosta Powiatu Cieszyńskiego Pan Jerzy Pilch, Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego Pan Stanisław Kubicius oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Maria Pindur.

Mali studenci zostali uroczyście przyjęci w poczet braci akademickiej. Beani zostali pasowani na studentów przez Panią Dziekan Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Biznesu w Cieszynie dr Joannę Stuglik oraz otrzymali indeksy z rąk Zastępcy Burmistrza Miasta Cieszyna Pana Jana Matuszka. Wykładem inauguracyjnym był niesamowity, wybuchowy wykład pt. "Wściekły azot". Mali Studenci dowiedzieli się m.in., dlaczego azot schłodzony do -196oC staje się cieczą o niezwykłych właściwościach, jak zamienić banana w młotek a żywą różę w szklanego kwiatka, dlaczego stół płonie a potem nie ma śladu po pożarze...?