04.11.2016

Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017 w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie [FILM]

W piątek 21 października 2016 roku w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

W ceremonii uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, reprezentanci instytucji użyteczności publicznej i praktyki gospodarczej, mieszkańcy oraz studenci.

W związku z Inauguracją Roku Akademickiego okolicznościowy list na ręce władz Uczelni przekazał Andrzej Duda, Prezydent RP: "Ceremonię dzisiejszej uroczystości ukształtowała wielowiekowa historia i osiągnięcia minionych pokoleń. Dziś patrząc przez pryzmat wielkiej historii spoglądamy w przyszłość, wyznaczając sobie nowe wyzwania. Drodzy studenci życzę Wam, abyście z pasją i energią realizowali swoje aspiracje. Niech przynoszą Wam satysfakcję osobistą i inspirację do dalszych działań " – czytamy w liście od Prezydenta Andrzeja Dudy.

Podczas immatrykulacji indeksy z rąk Jej Magnificencji Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej - prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz i dr. Marcina Lisa, Prorektora ds. Rozwoju i Spraw Studenckich odebrali studenci I roku oraz studenci Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Z rąk prof. nadzw. dra hab. Marka Walancika, Prorektora ds. Nauki wyróżnienia otrzymały dr inż. Jadwiga Malkieiwcz, dr inż. Katarzyna Tobór-Osadnik oraz mgr Edyta Nowak-Żółty, które zostały wyróżnione  za wysoką jakość prowadzonych zajęć dydaktycznych. Wyróżnienia za aktywność naukową otrzymali dr Joanna Kurowska-Pysz oraz dr inż. Łukasz Wróblewski. Pani mgr Regina Bogaczyk otrzymała wyróżnienie za wysoką jakość pracy organizacyjnej na rzecz Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie.

Prof. nadzw. dr Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, Prorektor ds. Kształcenia i Współpracy z Zagranicą powitała reprezentantów słuchaczy studiów podyplomowych. Z kolei dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich wręczył wyróżnienie najlepszej absolwentce Pani lic. Lucynie Nowak. Wśród wyróżnionych znaleźli się również studenci Daniel Dutkiewicz oraz Adam Polok, którzy zostali docenieni za szczególne zaangażowanie w działalność na rzecz społeczności akademickiej Wydziału.

W trakcie uroczystej Inauguracji głos zabrał zabrala także reprezentantka środowiska studenckiego Pani Agnieszka Foryt, Przewodnicząca Samorządu Studenckiego WSB.

Wykład inauguracyjny pt. „Suma wszystkich strachów: terroryzm a inne zagrożenia w XXI wieku” wygłosili dr Paulina Polko oraz gen. Roman Polko.