22.10.2018

Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 w Wydziale Zamiejscowym Akademii WSB w Cieszynie

17 października 2018 r. w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB.

Rok Akademicki 2018/2019

Nowy rok akademicki w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie Akademii WSB rozpoczęło ponad 1000 studentów studiów I i II stopnia na czterech kierunkach studiów: Bezpieczeństwo narodowe, Studia menedżerskie, Informatyka oraz najpopularniejszym kierunku studiów w Cieszynie Zarządzanie i inżynieria produkcji, gdzie Akademia WSB kształci między innymi przyszłych logistyków, behapowców, czy  inżynierów jakości.

Immatrykulacji studentów I roku dokonała JM Rektor Akademii WSB prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz. Podczas uroczystości swoje indeksy odebrały również dzieci uczęszczające na zajęcia Cieszyńskiego Uniwersytetu Dzieci – inicjatywy odbywającej się pod patronatem Burmistrza Cieszyna Pana Ryszarda Macury, który podczas uroczystości osobiście składał gratulacje małym studentom.

Lider Roku

Podczas uroczystości po raz szesnasty został wręczony ustanowione przez Senat Uczelni wyróżnienie Lidera Roku.  Laureatami tej prestiżowej nagrody są absolwenci, którzy uzyskali w trakcie wszystkich lat studiów najwyższe średnie ocen, a także wyróżnili się aktywną i znaczącą działalnością naukową społeczną, kulturalną, na rzecz społeczności akademickiej. W tym roku tytuł oraz statuetka Lidera Roku 2018 trafiła do absolwentki Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Pani mgr Joanna Litwin. Absolwentka z najwyższą średnią na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji; wyróżnienie pracy licencjackiej i magisterskiej przez Rektora; wyróżnienie dla najlepszych słuchaczy studiów podyplomowych na kierunkach: Menedżerskie Studia Podyplomowe oraz Logopedia; stypendium rektora dla najlepszych studentów. Pani Joanna właśnie rozpoczyna kolejny kierunek studiów podyplomowych w naszej uczelni - Kwalifikacyjne pedagogiczne studia podyplomowe. Na co dzień aktorka, znana z ekranu telewizyjnego oraz ze scen teatralnych w tym szczególnie ze sceny polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie.

Wyróżnienia

Podczas Inauguracji Roku Akademickiego Rektor Akademii WSB prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz wręczyła również listy gratulacyjne dla wyróżniających się absolwentów i studentów Akademii WSB.

Wyróżnienie za pracę magisterską pt. „Projekt wdrożenia metodologii WCM (World Class Manufacturing) z wykorzystaniem narzędzi i metod doskonalenia jakości w przedsiębiorstwie produkcyjnym Lys Fusion Poland”, która zwyciężyła w Konkursie IKAR JAKOŚCI otrzymała Pani mgr Elżbieta Marekwica. Praca została napisana pod kierunkiem Pani dr inż. Jadwigi Malkiewicz. Gratulacja otrzymała również Pani Promotor.

Listy gratulacyjne za szczególne zaangażowanie w działalność na rzecz społeczności akademickiej i promocji Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB otrzymali:

• Kinga Zacher  studentka kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji
  • Wiktoria Kolano studentka kierunku Bezpieczeństwo Narodowe
  • Adam Polok  student kierunku Informatyka
  • Daniel Dutkiewicz  student kierunku Informatyka

List gratulacyjny za aktywny udział w rozwijaniu działalności Koła Naukowego F44 RED oraz popularyzację wiedzy w czasie konferencji naukowych otrzymał student kierunku Informatyka Dawid Mohr.

Wykład inauguracyjny wygłosił Pan Marek Zuber pt. „Jak finansować innowacje w dzisiejszej Polsce?”