Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023 w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie

Słowami „Quod Bonum, Felix, Faustum Fortunatumque sit - oby wypadło dobrze, szczęśliwie i pomyślnie!” oraz trzykrotnym uderzeniem berła Rektor Akademii WSB prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz zainaugurowała 14 rok akademicki w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie. Uroczystość odbyła się 11 października 2022 roku w pięknych wnętrzach Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

Wystąpienie Rektor

Inauguracja Roku Akademickiego jest okazją do podsumowania dotychczas podjętych działań i przedstawienia planów Akademii WSB na przyszłość. W swoim wystąpieniu JM Rektor przedstawiła pięć strategicznych kierunków rozwoju uczelni na najbliższe lata: Międzynarodowy Uniwersytet; Lider Rozwoju Społeczno-Gospodarczego; Partycypacyjna Uczelnia; LifeLong Academy - "Uczelnia przez całe życie";  Cyfrowa AWSB. Rektor odniosła się także do opublikowanych przez ministerstwo edukacji i nauki wyników ewaluacji działalności naukowej za lata 2017-2021, w których Akademia WSB osiągnęła duże sukcesy.

Goście immatrykulacji

Podczas Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023 towarzyszyli Akademii WSB liczni goście, którym na sercu leży rozwój wydziału w Cieszynie. Życzenia dla studentów rozpoczynających studia przekazali w imieniu wszystkich zebranych gości Grzegorz Gaża – poseł na Sejm RP, Mieczysław Szczurek – Starosta Cieszyński i Gabriela Staszkiewicz – Burmistrz Miasta Cieszyna. Akademia WSB otrzymała również liczne listy laudacyjne.

Immatrykulacja

Szczególnie ważnym i doniosłym momentem Inauguracji nowego roku akademickiego jest immatrykulacja nowo przyjętych studentów i ceremonia złożenia przez nich ślubowania akademickiego. Uroczyste ślubowanie na ręce prof. Marcina Lisa - Prorektora ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem złożyli przedstawiciele studentów studiów I stopnia.

Prof. Robert Socha – uhonorowany Srebrną Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego

Decyzją Kapituły Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego, działającej w imieniu Sejmiku Województwa Śląskiego, za całokształt działalności na terenie województwa oraz wkład w rozwój gospodarczy, kulturalny i społeczny Srebrną Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego został odznaczony prof. Robert Socha. Profesor w Katedrze Nauk o Bezpieczeństwie oraz Dyrektor Akademickiego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, aktywnie zaangażowany w działania na rzecz bezpieczeństwa naszego województwa.

Wyróżnienie wręczył Pan Jacek Świerkocki, radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Przewodniczący doraźnej Komisji - "Kapituła Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego”

Nagrody i wyróżnienia Rektora Akademii WSB

Podczas Inauguracji Roku Akademickiego zostały wręczane nagrody i wyróżnienia za działalność naukową i badawczą oraz aktywność na rzecz Akademii WSB.

Nagrodę Rektora za rozwój potencjału naukowego Uczelni poprzez opracowanie i realizację projektów badawczych oraz za działalność organizacyjną na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB otrzymał prof. Robert Socha

Nagrodę Rektora za działalność organizacyjną na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego oraz wspieranie rozwoju Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB otrzymał dr Konrad Łoś

Wyróżnienie Rektora za wysoką jakość zajęć dydaktycznych, popularyzację nauki oraz aktywność na rzecz rozwoju Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB otrzymali: dr Violetta Bętkowska; dr Grzegorz Matuszek; dr Dariusz Szydłowski; dr Dariusz Trojszczak; mgr inż. Robert Grosse; mgr Robert Kora; mgr Tadeusz Toman; mgr inż. Aleksander Wyciślik.

Wyróżnienie Rektora za wysoką jakość zajęć dydaktycznych w ramach studiów podyplomowych, zaangażowanie w realizowane inicjatywy oraz aktywną działalność na rzecz rozwoju Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB otrzymały: mgr Marta Ir i mgr Karina Malajka.

Wyróżnienie Rektora za zaangażowanie w rozwój Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB,  aktywną działalność naukową oraz udział w międzynarodowych projektach naukowych otrzymali studenci: Natalia Fuchs, Anna Łukowska; Aleksandra Skrzyp; Agata Wojtas, Jakub Caniboł;  Paweł Drabarczyk.

Wykład inauguracyjny

Wykład inauguracyjny pt. „Wyzwania demograficzne dla Polski i świata” wygłosił prof. Janusz Majcherek – Członek Rady Dyscypliny Naukowej Pedagogika Akademii WSB.

Media o wydarzeniu

Portal beskidzka24 - Cieszyński wydział Akademii WSB wkroczył w nowy rok akademicki

Portal ox - Akademia WSB - studenci zainaugurowali nowy rok akademicki