Inauguracja Roku Akademickiego 2023/20234 Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie

Uroczystą Inauguracją Roku Akademickiego 2023/2024, która odbyła się 12 października w Teatrze im Adama Mickiewicza w Cieszynie, Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Akademii WSB, rozpoczął XV rok funkcjonowania.

Wystąpienie JM Rektor

Inauguracja Roku Akademickiego w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie to jedno z najważniejszych wydarzeń dla społeczności akademickiej. Tradycyjnie uroczystości przewodniczyła JM Rektor Akademii WSB prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, która w swoim wystąpieniu dokonała podsumowania dotychczasowych osiągnięć uczelni oraz przedstawiła plany na przyszłość.

W swoim wystąpieniu Rektor szczególną uwagę zwróciła na osiągnięcia Akademii WSB jakie realizowane są w ramach zaplanowanych strategicznych kierunków rozwoju, takich jak: Międzynarodowy Uniwersytet, Lider Rozwoju Społeczno-Gospodarczego, Partycypacyjna Uczelnia, LifeLong Academy „Uczelnia przez całe życie”, Cyfrowa Akademia WSB.

Osiągane w minionym roku akademickim sukcesy takie jak: nowe uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego i doktora, 3 miejsce w rankingu Perspektyw, międzynarodowe akredytacje, oraz sukcesy w rankingach międzynarodowych są powodami do dumy dla wszystkich członków społeczności akademickiej Akademii WSB.

Szczególne słowa skierowała JM Rektora Akademii WSB prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz do studentów pierwszego roku życząc im rozwoju, ambicji, śmiałego korzystania z pięknego okresu studiów ale i znalezienia przyjaciół na całe życie.

Wystapienia gości:

Życzenia powodzenia i pomyślności składali studentom uczestniczący w wydarzeniu zaproszeni goście:
Grzegorz Gaża - Poseł na Sejm RP
Przemysław Drabek – Poseł na Sejm RP
Mirosław Suchoń – Poseł na Sejm RP
Mieczysław Szczurek – Starosta Cieszyński
Gabriela Staszkiewicz – Burmistrz Cieszyna

Immatrykulacja

Najważniejszym momentem Inauguracji Nowego Roku Akademickiego tradycyjnie stanowiła immatrykulacja studentów I roku. Ślubowanie studentów Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie przyjęła dr Sabina Ratajczak Prorektor ds. rozwoju.

Medal i wyróżnienia

Inauguracja Roku Akademickiego stanowiła znakomitą okazje do wręczenia wyróżnień osobom i instytucjom związanym z Akademią WSB

Medal Komisji Edukacji Narodowej

Minister Edukacji i Nauki, za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli nadał pracownikowi Akademii WSB „Medal Komisji Edukacji Narodowej”. Decyzją Ministra Edukacji i Nauki z dnia 14 września 2023 r . Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczony został dr Konrad Łoś.

Odznaczenia, w imieniu Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka, dokonali Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Przemysław Drabek oraz Jej Magnificencję Rektor Akademii WSB prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

Wyróżnienie Rektora za osiągnięcia naukowo-badawcze oraz wkład w popularyzację nauki otrzymali:

• Prof. Adrian Siadkowski
  • Prof. Łukasz Wróblewski
  • Prof. Anna Wilk
  • Dr Edyta Nowak-Żółty
  • Dr Dariusz Trojszczak
  • Mgr Marcin Kukuczka

Wyróżnienie Rektora za działalność naukowo-badawczą, udział w projektach międzynarodowych na rzecz bezpieczeństwa narodowego oraz wybitne osiągnięcia sportowe otrzymali:

studenci kierunku Bezpieczeństwo narodowe

• Pani Sofia Shymanska
  • Pan Szymon Wilak
  • Pan Tymoteusz Grad
  • Pan Dawid Gabryś

oraz studenci kierunku Studia menedżerskie

• Pani Gabriela Domagalska - za zajęcie II miejsca w Akademickich Mistrzostwach Śląska w ergometrze wioślarskim
  • Pan Mateusz Kuchejda – za zajęcie III miejsca w Akademickich Mistrzostwach Śląska w darcie

Wyróżnienie Rektora za wieloletnią współpracę z Wydziałem Zamiejscowym Akademii WSB w Cieszynie, życzliwość oraz wsparcie realizowanych projektów otrzymali:

• Pani Iwona Bebek – Dyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie
  • Pani Bożena Cholewa – Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im płk. Gwidona Langera w Cieszynie
  • Dr inż. Janusz Berek – Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej
  • Pani Krystyna Cieślar-Jarząbek – Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Pawła Stalmacha w Wiśle - w jej imieniu wyróżnienie odebrała wicedyrektor Pani Anna Wąsowicz
  • Pan Piotr Szymura – Wiceprezes Rekord SI Sp. z o.o.

Wyróżnienie Rektora za wieloletnią aktywną współpracę z Wydziałem Zamiejscowym Akademii WSB w Cieszynie oraz wsparcie działań realizowanych na rzecz bezpieczeństwa narodowego otrzymali:

• Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie - wyróżnienie odebrał mł. bryg. Michał Pokrzywa – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej
  • Wojskowe Centrum Rekrutacyjne w Bielsku Białej – wyróżnienie odebrał ppłk Artur Pracki – Szef WCR
  • Zakład Karny w Cieszynie – wyróżnienie odebrał mjr Tomasz Kobyłecki
  • Zakład Karny w Jastrzębiu-Zdroju - wyróżnienie odebrał mjr Jarosław Wolczyński

Wyróżnienie Rektora za znaczący wkład w rozwój Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie oraz zaangażowanie w działalność organizacyjną otrymali:

• Pani Anita Dębska
  • Pani Karolina Gryciuk
  • Pani Karolina Kleszewska
  • Pani Kamila Lamirowska
  • Pan Grzegorz Adam

Wykład inauguracyjny