09.10.2024

Inauguracja Roku Akademickiego 2024/2025 w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie | 9.10.2024

9 października 2024 Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Akademii WSB uroczyście rozpoczął 16 rok akademicki. Inauguracja odbyła się zgodnie z uczelnianą tradycją w Teatrze im Adama Mickiewicza w Cieszynie a tegoroczna uroczystość włączyła się w obchody Jubileuszu 30-lecia działalności Akademii WSB.

Inauguracja Roku Akademickiego 2024/2025 w Akademii WSB w Cieszynie

Inauguracji roku akademickiego Akademii WSB w Cieszynie przewodniczył Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB prof. nadzw. dr hab. Marcin Lis, który w swoim przemówieniu nawiązał do licznych tegorocznych osiągnięć i planów AWSB na najbliższą przyszłość. Sporo miejsca w przemówieniu inauguracyjnym prof. Marcin Lis poświęcił ważnym projektom i inicjatywom realizowanym przez uczelnię.

Inauguracja nowego roku akademickiego to jedno na najważniejszych wydarzeń w kalendarzu Akademii WSB w Cieszynie, stąd cieszy liczne grono zaproszonych gości, którzy przyjęli zaproszenie Uczelni. Przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, służb mundurowych i partnerskich firm, instytucji i szkół, z którymi Uczelnia stale współpracuje budując pozycje Akademii WSB na lokalnej mapie aktywności. W czasie uroczystości głos zabrali dr Jan Olbrycht– Posła do Parlamentu Europejskiego w latach 2004-2024 a wcześniej w latach 1990-1998 również Burmistrza Cieszyna, Pan Mieczysław Szczurek – Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego oraz Pani Gabriela Staszkiewicz -  Burmistrza Miasta Cieszyn.

Szczególnie ważnym i doniosłym momentem inauguracji nowego roku akademickiego była immatrykulacja nowo przyjętych studentów i ceremonia złożenia przez nich ślubowania akademickiego. Uroczyste ślubowanie złożyli przedstawiciele studentów studiów 5 kierunków oferowanych przez Akademię WSB w Cieszynie. Akt immatrykulacji poprowadził i przyjął ślubowanie prof. Marcin Lis Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB.

Wyróżnienia

Inauguracja roku akademickiego 2024/2025 była okazją do wręczenia nagród i wyróżnień. Laureatem prestiżowej nagrody Lider Roku został Pan Szymon Wilak - absolwentem studiów I stopnia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe, które ukończył z wyróżnieniem. Przewodniczący Zarządu Międzynarodowego Koła Naukowego Bezpieczeństwa „Save the World”. Aktywny uczestnik inicjatyw na rzecz upowszechniania wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, w tym ratownictwa taktycznego. Uczestnik działań w zakresie upamiętnienia ofiar Holokaustu, w tym Marszy Pamięci na trasie Oświęcim -Wodzisław śląski czy w Rowerowego rajdu w Hołdzie Pamięci na trasie Tarnów – Oświęcim.

Nagrody Rektora za osiągnięcia naukowo-badawcze, organizacyjne oraz wkład w popularyzację nauki otrzymali dr hab. inż. Paweł Kostka, dr Katarzyna Kolud, dr Ada Dziopak- Strachdr Patryk Błasik.

Wyróżnienie Rektora za wysokie wyniki w nauce uzyskane w roku akademickim 2023/2024 otrzymali studenci: Teresa Korczak – studentka studiów inżynierskich na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Patrycja Pytel - studentka studiów magisterskich na kierunku Zarządzanie, Sandra Sutor – studentka studiów licencjackich na kierunku Studia menedżerskie, Sylwia Szendzielarz  - studentka studiów magisterskich na kierunku Bezpieczeństwo narodowe, Daniel Poloczek – student studiów inżynierskich na kierunku Informatyka.

Wykład inauguracyjny pt. „Badanie gwiazd z Ricciolim i Kopernikiem – o pożytku ze studiowania”  wygłosił prof. Jerzy Kochanowicz – Przewodniczący Rady Dyscypliny Naukowej Nauki o Rodzinie Akademii WSB.