15.10.2013

Inauguracja Roku Akademickiego w Cieszynie już po raz piąty

Już po raz piąty Wydział Zamiejscowy w Cieszynie zainaugurował Nowy Rok Akademicki 2013/2014. Sobotnie popołudnie (12 października 2013 r.) w Teatrze im. Adama Mickiewicza było wyjątkowe – w tym roku po raz pierwszy naukę rozpoczęli studenci studiów stacjonarnych. Zarówno oni jak i ich koledzy ze studiów niestacjonarnych odebrali indeksy z rąk Rektor WSB prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz.

W uroczystości, która odbyła się w cieszyńskim Teatrze, uczestniczyli studenci i absolwenci WSB przedstawiciele zaprzyjaźnionych Uczelni, reprezentanci rządu, władze samorządowe oraz przedsiębiorcy. Wszyscy usłyszeli tradycyjną formułę – Rektor WSB oficjalnie rozpoczęła Rok Akademicki 2013/2014 słowami: Quod Bonum, Felix, Faustum Fortunatumque sit – oby wypadło dobrze, szczęśliwie i pomyślnie.

Rektor Uczelni prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz w swoim przemówieniu podkreślała m.in. jak ważne jest zachowanie regionalnego charakteru Wydziału Zamiejscowego i  ścisła współpraca z lokalnymi pracodawcami na każdym etapie procesu kształcenia, począwszy od programu studiów poprzez praktyki i wizyty studyjne, które pozwalają nabyć studentom niezbędne na rynku pracy doświadczenie zawodowe.

Kulminacyjnym punktem uroczystości była Immatrykulacja studentów pierwszego roku - ślubowanie, indeksy i słowa: Jesteś studentem Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Podczas tegorocznej Inauguracji tuż po swoich starszych kolegach ślubowanie złożyli też mali studenci Cieszyńskiego Uniwersytetu Dzieci.

Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie dr inż. Łukasz Wróblewski podkreślał, iż ma nadzieję, że studia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej będą ważnym etapem w rozwoju i w zdobywaniu pozycji na rynku pracy, a życie studenckie dostarczy Wam wielu pozytywnych wrażeń.

Inauguracja Roku  Akademickiego była okazją do wręczenia wyróżnień ustanowionych przez WSB.  Nagrodę Edukatora Roku w kategorii „Europejski wymiar edukacji” za wkład w rozwój europejskiego szkolnictwa wyższego otrzymał prof. zw. dr hab. Michał Kleiber, Prezes Polskiej Akademii Nauk. Odznaczenia nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ministra Edukacji Narodowej odebrali natomiast pracownicy WSB. Powody do radości mieli także nasi absolwenci i studenci. Paulina Malesa odebrała statuetkę Super Lidera Roku 2013 a Takeshi Imai - Lidera Roku 2013. Były także gratulacje za najlepsze prace dyplomowe i wyróżnienia za wysokie wyniku w nauce.

Wykład inauguracyjny wygłosił dr hab. Jacek Męcina, Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej.