IV Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna w Cieszynie | 17.04.2017r

IV Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna - Diagnoza różnicowa- afazja a autyzm - Cieszyn 2018 – już za nami. 17 kwietnia 2018 w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie Akademii WSB spotkali się naukowcy z praktykami oraz rodzice z doświadczonymi terapeutami. Wzajemna wymiana doświadczeń jest znakiem firmowym cieszyńskiej konferencji.

Akademia WSB Wydział Zamiejscowy w Cieszynie,
Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie,
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie,
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Osobom Dorosłym z Zespołem Aspergera oraz Zaburzeniami Pokrewnymi AS w Bielsku-Białej.

Patronat honorowy

Patronat honorowy nad konferencją objęli:

Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek
Starosta Powiatu Cieszyńskiego Janusz Król
Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura

Strona www konferencji

Celem Ogólnopolskiej Konferencji Logopedycznej jest prezentacja dorobku naukowego, integracja środowiska naukowego z praktykami oraz wymiana doświadczeń dotyczących nowoczesnych metod pracy z dzieckiem z wadą wymowy oraz zaburzeniami mowy u dzieci z autyzmem i afazją. Zorganizowane podczas Konferencji warsztaty będą dla uczestników okazją do wymiany aktualnej i praktycznej wiedzy.

Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna to cykliczne, naukowe przedsięwzięcie, które adresowane jest do nauczycieli, logopedów, naukowców, studentów oraz słuchaczy studiów podyplomowych, w szczególności kierunków Logopedia, Neurologopedia oraz Autyzm, Zespół Aspergera oraz inne całościowe zaburzenia rozwojowe.

Adresatami tegorocznej konferencji byli również rodzice pragnący zapewnić swoim dzieciom prawidłowy rozwój i właściwą stymulację mowy. Należy bowiem pamiętać, że maluch słucha rozmów najbliższych, by po pewnym czasie zacząć naśladować ich mowę.