10.05.2014

Ja się ruszam - wykład dr. Andrzeja Kędziorskiego

206 kości, ponad 500 mięśni i trudne do policzenia ścięgna - to dzięki nim sie poruszamy. Wiedzą już o tym młodzi studenci Cieszyńskiego Uniwersytetu Dzieci, którzy 10 maja uczestniczyli w wykładzie dr. Andrzeja Kędziorskiego pt. Ja się ruszam.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak harmonijnie współpracują różne narządy naszego ciała. Dr Andrzej Kędziorski wytłumaczył studentom CUDu dlaczego się ruszamy, jak zbudowany jest nasz szkielet i jak działają mięśnie.

Podczas wykładu dzieci dowiedziały się jak chodzą zwierzęta i dlaczego ludzie nie biegają tak szybko jak psy. Na koniec studenci mogli się przekonać czy roboty potrafią chodzić po schodach.

Tegoroczna edycja Cieszyńskiego Uniwersytetu Dzieci powoli dobiega końca. Kolejny wykład odbędzie się 31 maja. A tydzień później (7 czerwca) odbędzie się uroczystość wręczenia dyplomów. Szczegółowe informacje już wkrótce.