04.11.2014

Jak założyć własną działalność gospodarczą - szkolenie dla studentów

Studentów trzeciego semestru studiów stacjonarnych zapraszamy na szkolenie "Zakładanie własnej działalności gospodarczej", które odbędzie się 25 listopada o godz. 9:00 w auli 106.

Na 1000 mieszkańców przypada w Polsce 40 małych firm zatrudniających nie więcej niż dziewięć osób – wynika z danych Komisji Europejskiej i Eurostatu za 2013 r. Jesli i Ty masz pomysł i chcesz założyć własną firmę, a nie wiesz od czego zacząć, przyjdż na szkolenie organizowane przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Zamek Cieszyn.

Szkolenie przygotowane zostało dla studentów trzeciego semestru studiów stacjonarnych, w ramach realizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz!". Program ten pozwala łączyć naukę na studiach stacjonarnych ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego. W ramach tego programu zajęcia dydaktyczne odbywają się 3 dni w tygodniu, natomiast w pozostałe 2 dni i już od pierwszego semestru, każdy student bierze udział w szkoleniach i warsztatach, które mają na celu przygotowanie do pracy i funkcjonowania w realiach życia gospodarczego.

Zakładanie własnej działalności gospodarczej.

Termin: 25 listopada, godz. 9:00

9.00-10.30 Jak założyć działalność gospodarczą? Formy wsparcie dla osób zainteresowanych otwarciem własnej firmy. Oferta instytucji wspierających przedsiębiorczość.

Anna Kańska-Górniak, gł. specjalista ds. przedsiębiorczości Zamku Cieszyn, koordynator Klubu Przedsiębiorcy w Cieszynie

10.45-12.15 Formy prawne prowadzenia firmy, a rodzaj odpowiedzialności. Wady i zalety spółek. Jednoosobowa działalność gospodarcza. Rola firm rodzinnych w gospodarce. Sukcesja w firmie.

Krzysztof Zagóra, prawnik

12.30-14.00 ABC rejestracji firmy - warsztaty wypełniania dokumentów.
Zofia Gruszczyk, kierownik referatu Działalności Gospodarczej UM w Cieszynie

Dla studentów trzeciego semestru studiów stacjonarnych szkolenie jest obowiązkowe.

Wszyscy zainteresowani udziałem w szkoleniu proszeni są o kontakt:

jkurek@wsb.edu.pl