02.04.2015

Już po raz piętnasty zdawali "Egzamin z życia"

31 marca Rejonowa Rada Honorowych Dawców Krwi PCK w Cieszynie zorganizowała na Rynku juz po raz XV akcję krwiodawstwa pod hasłem „Zdaj egzamin z życia” adresowaną do tegorocznych maturzystów. 162 osoby oddały 73 litry krwi, a 13 osób zarejestrowało się do banku dawców szpiku kostnego. My też byliśmy na cieszyńskim Rynku - dla honorowaych dawców ufundowaliśmy nagrody.

W akcji krwiodawstwa wzięli udział uczniowie z Cieszyna, Skoczowa, Ustronia, Wisły i Międzyświecia. Nie tylko oddawali krew i zapisywali się do banku dawców szpiku kostnego, ale także mogli zobaczyć pokazy przygotowane przez Straż Pożarną. W tym roku imprezie towarzyszyła wystawa fotograficzna w Domu Narodowym przedstawiająca 15-lecie istnienia akcji.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli:

• Starosta Powiatu Cieszyńskiego,
  • Burmistrz Miasta Cieszyna oraz
  • Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.