24.11.2014

Koło naukowe INGENIATUS angażuje się w popularyzację przedsiębiorczości akademickiej

Od ponad miesiąca studenci działający w Kole Naukowym Zarządzania i Inżynierii Produkcji INGENIATUS wraz z opiekunem dr Joanną Kurowską-Pysz przygotowywali się do udziału w tegorocznych obchodach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Z inicjatywy uczestnika koła - studenta Macieja Rendaszki do programu imprezy Dzień Przedsiębiorczej Edukacji, 19 listopada br. w Wydziale Zamiejscowym WSB w Cieszynie, włączono grę EUROCASH, rozwijającą inteligencję finansową.

Studenci Koła przygotowali dwie sesje tej gry, w których wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Łodygowic i Wisły. Wszyscy uczestnicy gry byli bardzo zadowoleni z możliwości przetestowania swoich zdolności do zarządzania kapitałem.

Działający w Kole Naukowym INGENIATUS studenci zaangażowali się również w przygotowanie wspólnie z dr Joanną Kurowską-Pysz warsztatów pt. "Zarządzanie talentami" adresowanych przede wszystkim do uczniów, studentów, absolwentów, stojących u progu kariery, którzy swój rozwój zawodowy zamierzają oprzeć na własnych talentach. Podczas warsztatów omawiane były inspirujące przykłady rozwijania karier zawodowych w oparciu o unikalne zdolności i determinację w ich doskonaleniu.