25.11.2013

Kolorowy świat Indian - wykład dr inż. Łukasza Wróblewskiego w ramach CUDu

Za nami kolejny wykład w ramach Cieszyńskiego Uniwersytetu Dzieci. 23 listopada ponad stu młodych studentów wzięło udział w wykładzie pt. "Kolorowy świat Indian - życie i obyczaje Indian obu Ameryk". Tym razem młodzi studenci wysłuchali opowieści Dziekana Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie dr. inż. Łukasza Wróblewskiego.

Dr inż Łukasz Wróblewski nie tylko opowiedział o swoich podróżach po obu Amerykach, gdzie spędził w sumie 2 lata życia, ale zaprezentował niezwykłe przedmioty przywiezione z tych podróży.

Podczas sobotniego wykładu okazało się, że niektórzy studenci Cieszyńskiego Uniwersytetu Dzieci mogą się pochwalić całkiem sporą wiedzą na temat Krzysztofa Kolumba, jego podróży oraz na temat życia Indian.

Teraz wiedzą jednak znacznie więcej. Dr inż. Łukasz Wróblewski nie tylko zaprezentował np. pióropusz, ale dzieci mogły go przymierzyć i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Podczas wykładu zabrzmiała także muzyka Indian, a młodzi słuchacze próbowali zagrać na oryginalnych instrumentach.