13.02.2017

Koncert noworoczny

Pierwszy „Koncert noworoczny” Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej już za nami. 10 lutego 2017 r. zaproszeni goście, studenci i pracownicy uczelni uczestniczyli w uroczystości wręczenia wyróżnień „EDUKATOR ZIEMI CIESZYŃSKIEJ” a następnie wysłuchali koncertu piosenki francuskiej pt. ”Od Edith Piaf do ZAZ”.

„Koncert noworoczny” Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej to wydarzenie, którego inicjatorką jest JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.  Spotkanie to było okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie oraz prezentacji planów związanych z jego dalszym rozwojem.

Wyróżnienia dla pracowników Uczelni

Podczas uroczystości prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz Rektor WSB wręczyła listy gratulacyjne pracownikom Uczelni: dr inż. Łukaszowi Wróblewskiemu – w związku z publikacją naukową „Culture Management. Strategy and Marketing Aspects” jaka ukazała się nakładem prestiżowego wydawnictwa Logos Verlag Berlin;  oraz prof. dr hab. Robertowi Sosze – w związku z objęciem stanowiska Dyrektora Centrum Nauk o Bezpieczeństwie na Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie.

Edukator Ziemii Cieszyńskiej

Spotkanie stało się okazją do wręczenia pierwszych w historii WSB w Cieszynie wyróżnień „EDUKATOR ZIEMI CIESZYŃSKIEJ” przyznawanych osobom i instytucjom, które w sposób szczególny przyczyniły się do edukacji na Ziemi Cieszyńskiej.

Pierwszymi laureatami nagrody zostali:

• Janusz Król – Starosta Cieszyński
  • Ryszard Macura – Burmistrz Miasta Cieszyna
  • Energetyka Cieszyńska Sp. z o.o. w Cieszynie
  • Optimal  IT Sp. z o.o. w Skoczowie
  • Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie
  • Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Więcej o wyróżnieniach >>>

W części artystycznej uczestnicy „Koncertu Noworocznego” wysłuchali utworów z nurtu piosenki francuskiej w interpretacji  Pani Katarzyna Musiał, laureatki wielu prestiżowych festiwali: Grand Prix w I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej im. Edith Piaf, Nagrody Głównej Związku Kompozytorów i Autorów na XX Międzynarodowym Festiwalu Polskiej Piosenki ,,MALWY”, oraz Grand Prix na V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Brzegu. Za warstwę muzyczna koncertu odpowiadał Dariusz Szweda akompaniujący artystce na pianinie.