13.01.2015

Kontynuacja współpracy Wydziału Zamiejscowego WSB w Cieszynie z Polskim Związkiem Kulturalno-Oświatowym w Republice Czeskiej

19 grudnia ub.r. dr Joanna Kurowska-Pysz, Kierownik Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji gościła w siedzibie Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Republice Czeskiej. Podczas spotkania z Janem Ryłko, Prezesem Zarządu Głównego PZKO omówiono dotychczasową realizację wspólnych przedsięwzięć oraz plany dalszych działań na rok 2015.

W grudniu 2014 r. uczelnia zakończyła wspólnie z PZKO realizację transgranicznego, polsko-czeskiego projektu "Kulturalna inicjatywa edukacyjno-naukowa RAZEM DLA POGRANICZA", który zaowocował m.in. dwoma konferencjami naukowymi, warsztatami dotyczącymi zarządzania w kulturze a także cyklem wykładów Międzygeneracyjnego Uniwersytetu Regionalnego. Prowadzone były również polsko-czeskie badania naukowe poswięcone problematyce zarządzania w kulturze na pograniczu polsko-czeskim. Jako efekt tych badań, w grudniu ub.r. ukazała się również publikacja naukowa "Perspektywy rozwoju sektora kultury w Euroregionie Śląsk Cieszyński. Wybrane zagadnienia", autorstwa J. Kurowskiej-Pysz, J. Łodziany-Grabowskiej, Z. Mikolasa i ł. Wróblewskiego. W najbliższym czasie partnerzy planują wspólne aplikowanie o środki na realizację projektu w ramach programu Erasmus+, jak też kontynuację współpracy w zakresie przedsięwzięć transgranicznych, na które środki można pozyskać m.in. przy wsparciu Euroregionu Śląsk Cieszyński.