26.11.2022

Kurs przygotowujący do egzaminu AWS Cloud Practicioner

Serdecznie zapraszamy do zapisów na bezpłatne szkolenie AWS Academy Cloud Foundations (ACF). Kurs przygotowuje do egzaminu AWS Cloud Practicioner. Po ukończeniu kursu studenci otrzymają certyfikat. Szkolenie obejmuje 20 h dydaktycznych i jest realizowane w formie praktycznej online (w tym 10h pracy samodzielnej i 10h w czasie rzeczywistym z prowadzącym online).

Szczegóły kursu  AWS Cloud Practicioner

Szkolenie podzielone jest na 3 części:

- 2h pierwsze zajęcia wprowadzające (założenie kont, omówienie szczegółów zaliczenia, pretest)

- 10h praca własna na platformie elearningowej AWS (materiały video, testy cząstkowe, prezentacje wraz z opisami szczegółowymi)

- 8h wirtualne laboratoria na platformie AWS (poznanie konsoli AWS, 6 laboratoriów technicznych polegających na uruchomieniu określonych usług, post-test)

Termin szkolenia:

5.12.2022 r. godz. 8:00 - 2 godziny dydaktyczne online (wprowadzenie)

16.12.2022 r. godz. 8:00 - 8 godzin dydaktycznych online (zakończenie)

Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu w w/w terminie proszone są o wypełnienie deklaracji:

Prosimy o wypełnienie deklaracji do poniedziałku 28.11.2022 do końca dnia (ilość miejsc ograniczona!!!).

Szkolenie jest całkowicie bezpłatne.

Po ukończeniu tego kursu studenci będą potrafili:

• Zdefiniować chmurę AWS
  • Wyjaśnić filozofię wyceny usług AWS
  • Zidentyfikować globalne elementy infrastruktury AWS
  • Opisać środki bezpieczeństwa i zgodności AWS Cloud, w tym AWS Identity and Access Management (IAM)
  • Utworzyć wirtualną chmurę prywatną (VPC)
  • Używać Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2), AWS Lambda i AWS Elastic Beanstalk
  • Rozróżniać Amazon Simple Storage Service (Amazon S3), Amazon Elastic Block Store (Amazon EBS), Amazon Elastic File System (Amazon EFS) i Amazon Simple Storage Service Glacier (Amazon S3 Glacier)
  • Korzystać z usług baz danych AWS, w tym usługi Amazon Relational Database Service (Amazon RDS), Amazon DynamoDB, Amazon Redshift i Amazon Aurora
  • Wyjaśnić zasady architektoniczne AWS Cloud
  • Rozumieć kluczowe koncepcje związane z elastycznym równoważeniem obciążenia, Amazon CloudWatch i Amazon EC2Auto Scaling

Program kursu obejmuje:

• Moduł 0 - Wstęp
  • Moduł 1 - Przegląd koncepcji chmury
  • Moduł 2 - Ekonomia i rozliczenia w chmurze
  • Moduł 3 - Przegląd globalnej infrastruktury AWS
  • Moduł 4 - Bezpieczeństwo AWS
  • Moduł 5 - Sieć i dostarczanie treści
  • Moduł 6 - Podstawowe usługi obliczeniowe
  • Moduł 7 - Przechowywanie i składowanie danych
  • Moduł 8 - Bazy danych
  • Moduł 9 - Architektura chmury
  • Moduł 10 - Automatyczne skalowanie i monitorowanie infrastruktury

Szkolenie realizowane są w ramach projektu „Excellence in Education – Kompleksowy Program Rozwoju Akademii WSB”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś Priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych i realizowanego w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Zintegrowane Programy Uczelni w ramach Ścieżki I.