25.06.2015

Najmłodsi studenci odebrali dyplomy

Najmłodsi studenci naszej uczelni czyli uczestnicy Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego odebrali w sobotę (20 czerwca) dyplomy. Ukończenia kolejnego roku akademickiego gratulowali im Burmistrz Miasta Cieszyna - Ryszard Macura oraz Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie - dr Andrzej Bubnicki. To koniec czwartej edycji Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego - już dziś zapraszamy na kolejną. Trwa rekrutacja na kolejny rok, który równie uroczyście zainaugurujemy w październiku.

Rok akademicki 2014/2015 zgromadził liczną grupę młodych Studentów w wieku 6-12 lat, którzy nie skończyli jeszcze szkoły podstawowej, a już są absolwentami Uniwersytetu Dziecięcego. Podczas 10 spotkań najmłodi studenci mieli okazję wysłuchać ciekawych wykładów z wielu dziedzin nauki, wygłoszonych przez najlepszych dydaktyków oraz samodzielnie poeksperymentować podczas warsztatów.

Podsumowania roku akademickiego dokonał Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie, który pogratulował absolwentom ukończenia tegorocznej edycji oraz życzył im zapału do dalszej nauki.

Ostatni wykład IV edycji Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego pt. „Czy można nudzić się w Cieszynie? Młodzi z pasją" wygłosił Burmistrza Miasta Cieszyna. Studenci dowiedzieli się w jaki sposób mogą aktywnie spędzać wolny czas w Cieszynie, uprawiając różne sporty lub należąc do kół zainteresowań.

Na zakończenie uroczystości dzieci, ich rodzice i zaproszeni goście wzieli udział w pokazie żonglerki przygotowanym przez Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej.

Mamy nadzieję, że z wieloma naszymi Studentami spotkamy się w październiku. Studiowanie w Cieszyńskim Uniwersytecie Dziecięcym stwarza im okazję, aby przekonać się, że nauka nie musi być tylko obowiązkiem, ale także pasją, dlatego wielu z nich pragnie pogłębiać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania w kolejnym roku akademickim. Piąta edycja to kolejna szansa na poznawanie świata oraz dobrą zabawę w Cieszyńskim Uniwersytecie Dziecięcym.