08.12.2015

Od idei do sukcesu - zapraszamy na konferencję!

Wszystkie osoby zainteresowane założeniem własnej działalności gospodarczej, a także właścicieli firm, zapraszamy do udziału w ciekawym spotkaniu „Od idei do sukcesu. Młode firmy na pograniczu czesko-polskim", które współorganizuje nasze uczelniane Akademickie Biuro Karier. Spotkanie odbędzie się w "Klubie F44" Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej już w najbliższy piątek (28 sierpnia) o godz. 14.00. Uwaga! Są jeszcze wolne miejsca, a termin zgłoszeń upływa w środę 26 sierpnia!

Konferencja dostarczy wielu istotnych informacji o możliwościach rozwijania działalności gospodarczej polskich i czeskich przedsiębiorstw po obu stronach granicy.
Będzie można dowiedzieć się z najlepszego źródła, jak firmom z Polski i z Czech udaje się kreować pomysły na nowe produkty, czy możliwa jest polsko-czeska kooperacja na pograniczu, w jaki sposób instytucje otoczenia biznesu po obu stronach granicy pomagają przedsiębiorcom, a także wielu innych ciekawych rzeczy. Punktem odniesienia do prezentowanych tematów będą amerykańskie przykłady dobrych praktyk w zakresie wsparcia początkujących firm.

Wśród atrakcji między innymi:

• aktualna wiedza prelegentów na temat form wsparcia małych firm,
  • know-how amerykańskich małych firm,
  • ciepły lunch przygotowany przez firmę cateringową Żarełko.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy: rrojowska@wsb.edu.pl. Więcej informacji, w tym odnośnie programu konferencji, można uzyskać pod numerem telefonu: 694 786 567.

PUNKT INFORMACYJNY I DORADCZY

Zapraszamy potencjalnych i początkujących przedsiębiorców oraz organizacje działające na polsko–czeskim pograniczu do punktu informacyjnego i doradczego:
Miejsce: Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TRITIA z ograniczoną odpowiedzialnością
Adres: ul. Zamkowa 3A, 43-400 Cieszyn, Poland

Celem punktu jest stworzenie środowiska dla lepszej współpracy czeskich i polskich firm oraz organizacji, budowanie współpracy i wspieranie rozwoju przedsiębiorstw w regionie transgranicznym. Więcej informacji: www.egtctritia.eu, e-mail: egtctritia@egtctritia.eu.

Punkt informacyjny i doradczy został utworzony w ramach projektu „Zrównoważona działalność gospodarcza" numer PL.3.22/2.1.00/13.03940 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska–Rzeczpospolita Polska 2007-2013. PRZEKRACZAMY GRANICE.