09.07.2013

Odległe lądy w wakacje w Cieszynie

Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu zaprasza na wyjątkową wystawę. W budynku przy Frysztackiej 44 przez całe wakacje będzie można oglądać egzotyczne instrumenty z całego świata.

Australijskie didgeridoo, andyjskie charango czy też chińskie erhu można będzie zobaczyć już od najbliższej środy 10 lipca. Oryginalne przedmioty przywiezione z niemal wszystkich kontynentów świata były używane przez rdzennych mieszkańców, a następnie zakupione przez pasjonata – dr inż. Łukasza Wróblewskiego, Dziekana Wydziału. Dzięki jego zamiłowaniu do muzyki powstała bogata kolekcja około stu eksponatów, którą będzie można odwiedzać przez całe wakacje. Mecenasem przygody jest Burmistrz Cieszyna Mieczysław Szczurek.

Wystawa pt. „Rytmy odległych lądów” to wstęp do rozpoczynającej się we wrześniu trzeciej edycji Cieszyńskiego Uniwersytetu Dzieci. Podczas tegorocznego CUD-u oprócz tematów typowo naukowych, nie zabraknie również wykładu o zwyczajach i obrzędach Indian obu Ameryk.

Eksponaty będzie można oglądać codziennie z wyjątkiem niedziel. Grupy zorganizowane zapraszamy do umawianie się pod nr telefonu 33 852 30 94. Wstęp wolny. Wystawa zakończy się 22 września.