05.12.2015

Odnawialne źródła energii i alternatywne systemy transportu pasażerskiego

Serdecznie zapraszamy naszych Studentów 10 i 17 grudnia na spotkania z praktykiem. Wykłady poprowadzi Doc. Ing. Bohumil Horák, Ph. D z Vysokiej Skoly Banskiej Uniwersytet Techniczny w Ostrawie, renomowanej czeskiej uczelni technicznej, która od kilku lat współpracuje z WSB. Oprócz działalności akademickiej, Doc. Ing. Bohumil Horák uczestniczy w wielu projektach biznesowych, dotyczących rozwoju gospodarki niskoemisyjnej w jednostkach samorządu terytorialnego i przedsiębiorstwach.

10 grudnia nasz Gość zaprezentuje temat dotyczący odnawialnych i alternatywnych źródeł energii oraz jej magazynowania, m.in. omówi systemy bezpośredniej konwersji fotowoltaicznej światła słonecznego w energię elektryczną jak również systemy geotermalne i pompy ciepła.

Z kolei wykład w dniu 17 grudnia będzie dotyczył rozwoju systemów transportu pasażerskiego, opierających się na wykorzystaniu energii elektrycznej, jak również wykorzystania różnych źródeł energii w gospodarstwach domowych.

Podczas wykładów można będzie również sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego, w którym częściowo będą prowadzone prezentacje. UWAGA! Godziny i numery sal podamy wkrótce!