26.01.2017

Organizatorzy akcji krwiodawstwa nagrodzeni! Oddając „cząstkę siebie”, możesz pomóc innym

VI  Akcja Honorowego Krwiodawstwa pod hasłem „Zbieramy krew. Brakuje nam Twojej” miała miejsce 14 stycznia 2017 r. w Cieszynie. Koordynowana była przez pKatarzynę Piwochę, nauczyciela akademickiego w Katedrze  Zarządzania i Inżynierii Produkcji na WZ w Cieszynie oraz p. Tomasz Piwochę, studenta studiów magisterskich w WZ w Cieszynie, przewodniczącego Rejonowej Rady HDK PCK. Oboje, uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego Krzyża, zostali wyróżnieni Odznaką Honorową PCK. Odznaczenia za wybitne zdolności organizacyjne w promowaniu idei krwiodawstwa oraz działalność na rzecz potrzebujących zostały wręczone 20 stycznia br. w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Gratulujemy!

W VI Akcji Honorowego Krwiodawstwa wzięli udział studenci Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie, która połączona była z rejestracją potencjalnych dawców szpiku kostnego. Akcję prowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic, a Honorowy Patronat nad akcją objęła JM Rektor  prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

W Cieszynie włączyliśmy się do akcji WOŚP!

15 stycznia 2017 r. po raz XXV odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. W tym roku, podobnie jak w poprzednich, nasi studenci chętnie  włączyli się do akcji i wzięli udział w ogólnopolskiej zbiórce pieniężnej.  Hojnie wsparli akcję, dzięki czemu w puszkach naszych wolontariuszy znalazło w Cieszynie się prawie 1 000 zł. Wszystkim ofiarodawcom i prowadzącym zbiórkę bardzo dziękujemy! Akcję WOŚP koordynowali także Katarzyna i Tomasz Piwocha.