20.08.2016

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 17 sierpnia 2016 roku odszedł od nas śp. prof. zw. dr hab. inż. Andrzej Grzywak. Jego Magnificencja Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w latach 2004-2008, naukowiec o światowej sławie, specjalista w zakresie informatyki, sieci komputerowych, budowy mikrokomputerów, bezpieczeństwa systemów komputerowych.

Wspaniały i wybitny Człowiek o wielkim sercu, a przede wszystkim Człowiek czynu.
Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Laureat wielu prestiżowych nagród, odznaczeń państwowych i wyróżnień krajowych oraz zagranicznych.
Przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Informatyki Teoretycznej i Stosowanej Polskiej Akademii Nauk,
Członek m.in. światowej organizacji International Federation for Information Processing, międzynarodowego Komitetu ICAMC,
Komitetu Informatyki Polskiej Akademii Nauk.

Człowiek, który swoje życie poświecił nauce i dla wielu pokoleń pozostanie niezastąpionym autorytetem.
Człowiek niezwykle lubiany, ceniony i szanowany przez studentów i współpracowników.
Środowisko akademickie utraciło wspaniałego wykładowcę i specjalistę z dziedziny nauk technicznych.

Rektor, Senat i cała społeczność akademicka Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej składają Rodzinie, Najbliższym oraz Przyjaciołom Profesora wyrazy głębokiego współczucia.

Uroczystości pogrzebowe śp. prof. zw. dra hab. inż. Andrzeja Grzywaka rozpoczną się w sobotę 20 sierpnia br. o godzinie 11.00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach, ul. Plebiscytowa 49a. Po odprawionej mszy świętej ciało Profesora zostanie złożone do grobu na cmentarzu przy ul. Henryka Sienkiewicza w Katowicach.