21.03.2016

Partnerstwo Biznes-NGO w cieszyńskim Wydziale WSB

Efektywne Partnerstwo Biznes-NGO przekłada się na efekty. Dowód? Leroy Merlin w Cieszynie, Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej i Stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie odpowiedziały na potrzebę wsparcia kobiet na rynku pracy. Warsztat dla kobiet, odbywający się pod patronatem Jej Magnificencji Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz oraz Dyrektor Sklepu Leroy Merlin w Cieszynie Anny Musiolik, zgromadził osoby wchodzące na rynek pracy, powracające po przerwie, te, które pracę chcą zmienić i te, które poszukują drogi rozwoju poprzez dalsze kształcenie.

Zajęcia poprowadziła Dorota Grodzicka, Kierownik Zasobów Ludzkich Leroy Merlin w Cieszynie, konfrontując doświadczenia uczestniczek z wiedzą praktyka. Uczestniczki na przykładach dowiedziały się, jaki sposób przygotowania dokumentów aplikacyjnych skutkuje przyjęciem do pracy, jakie są oczekiwania pracodawcy w czasie rozmowy kwalifikacyjnej pod kątem merytorycznym i wizerunkowym oraz jakie są metody rekrutacji. Wszystkie uczestniczki otrzymały pakiet materiałów szkoleniowych zawierających konkretne przykłady i wskazania dotyczące procesu rektutacyjnego, informatory dotyczące możliwości kształcenia w cieszyńskim WSB oraz upominkowe karty zakupowe do Leroy Merlin w Cieszynie. Stowarzyszenie KKK wsparło warsztat organizacyjnie i cateringowo dzięki realizacji projektu "Cieszyńskie na obcasach: aktywizacja kobiet Śląska Cieszyńskiego w życiu publicznym", dofinsowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach konkursu FIO 2015.