14.12.2012

PODARUJ ŻYCIE! Akcja krwiodawstwa 8 grudnia w cieszyńskiej WSB

Akcja krwiodastwa - podsumowanie pierwszej tego typu inicjatywy organizowanej przez Wyższą Szkołę Biznesu.

Dnia 8 grudnia 2012 r. w sobotę odbyła się akcja krwiodawstwa organizowana przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej Wydział Zamiejscowy w Cieszynie. Była to pierwsza tego typu inicjatywa organizowana przez naszą uczelnię. Honorowy patronat nad akcją przyjął Burmistrz Miasta Cieszyna. W ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic oddano 5,5 litra drogocennego płynu. Niestety, ze względu na zły stan zdrowia, wielu osobom odmówiono możliwość oddania krwi.

Podczas akcji można było oddać krew oraz zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Dawcy szpiku są bowiem bardzo potrzebni chorym z naszego regionu. Poszukuje się ich na całym świecie. A może warto poszukać ich w naszym powiecie? Może się okazać, że to właśnie Ty będziesz mógł uratować komuś zdrowie, a nawet życie!

Dziękujemy!