22.05.2024

Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Akademią WSB a Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Michała Kaleckiego w Bielsku-Białej

22 maja 2024 roku miało miejsce uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Akademią WSB a Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Michała Kaleckiego w Bielsku-Białej. Dokument, który formalizuje dotychczasową współpracę, podpisali mgr Marzena Grzegorczyk, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych, oraz dr Edyta Nowak-Żółty, Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB.

Umowa o współpracy Akademii WSB i bielsko-bialskiego Ekonoma

W uroczystości podpisania umowy uczestniczył również dr inż. Adam Żabka, Prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie, który będzie odpowiedzialny za realizację zapisów umowy ze strony Akademii WSB.

Umowa zakłada wspólną realizację przedsięwzięć edukacyjnych, naukowych i badawczo-rozwojowych, a także podnoszenie kwalifikacji uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Michała Kaleckiego. W ramach współpracy będą organizowane prelekcje, szkolenia i warsztaty prowadzone przez ekspertów z Akademii WSB. Dzięki podpisanej umowie wyróżniający się absolwent szkoły otrzyma "Złoty indeks" gwarantujący bezpłatne studia I stopnia na wybranym kierunku w Akademii WSB, a każdy absolwent podejmując studia na dowolnymi kierunku Akademii WSB otrzma specjalną bonifikatę dla szkół partnerskich.  Na współpracy skorzystają również nauczyciele i inni pracownicy szkoły, którzy będą mogli korzystać ze studiów podyplomowych i szkoleń organizowanych przez uczelnię na preferencyjnych warunkach.

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Michała Kaleckiego w Bielsku-Białej

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Michała Kaleckiego w Bielsku-Białej to placówka z bogatą historiąwysokim poziomem kształcenia. W najnowszej, 26. edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024, Technikum nr 4 wchodzące w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Michała Kaleckiego po raz ósmy z rzędu uzyskało prestiżowy znak jakości Złotej Szkoły, przyznawany 100 najlepszym technikom w Polsce. Szkoła oferuje kształcenie w zawodach takich jak technik ekonomista, technik handlowiec, technik logistyk i technik rachunkowości oraz w ramach Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodach magazynier-logistyk i sprzedawca.

Ta współpraca otwiera nowe możliwości zarówno dla uczniów, jak i dla kadry pedagogicznej, przyczyniając się do dalszego rozwoju edukacji i nauki w regionie.