22.03.2012

Podsumowanie IV Festiwalu Nauki

W tegorocznej IV już edycji tego cyklicznego projektu oprócz zagadnień związanych z szerokopojętym biznesem (m.in. wykłady: Ekspert czy Biznesmen - jak pozycjonować siebie na rynku<> pracy - Fryderyk Karzełek, Jak skutecznie negocjować - prof. Jadwiga Stawnicka oraz Komunikacja interpersonalna w biznesie i na co dzień - dr Ewa Sadowska) poruszono także problematykę m.in.: klimatu (Zmiany klimatyczne - konsekwencje ekonomiczo-społeczno-przyrodnicze - dr Wojciech Piontek), lotnictwa (Dlaczego samolot lata - podstawy aerodynamiki i budowy samolotów - Tomasz Duda, Meteorologia lotnicza - Tadeusz Żywczok) i historii (Maria Skłodowska-Curie, kobieta wyprzedzająca epokę - Małgorzata Sobieszczak-Marciniak, Nieumarły, czyli kochać do szaleństwa i nad życie. Horror jako źródło wiedzy o kulturze - dr Jacek Kurek). Oprócz wykładów uczestnicy Festiwalu mogli także wziąć udział w wystawach (Najlepsze Projekty Dyplomowe 2010/2011, Babski Dizajn) oraz koncertach (Koncert jubileuszowy: 20-lecie Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej, Koncert Uczniów i Nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Cieszynie). Z roku na rok powiększająca się frekwencja odbiorców Festiwalu Nauki w Cieszynie, świadczy o tym, że przedsięwzięcie tego typu jest niezwykle potrzebne w Cieszynie, a bezpłatny wstęp na wykłady stanowi doskonałą okazję do poznania wielu osiągnięć i ciekawostek ze świata nauki.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do naszej galerii.