11.06.2013

Pomóż Cyprianowi już 10 czerwca

Zespół Programowy ds. Honorowego Krwiodawstwa w rejonie cieszyńskim zaprasza uczniów do udziału w akcji "Oddaj krew! Pomóż Cyprianowi wygrać z białaczką". Współorganizatorem jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic.

Impreza odbędzie się 10 czerwca 2013 roku na Rynku w Cieszynie. Honorowy patronat nad akcją objęła Poseł RP Aleksandra Trybuś, która jest inicjatorem akcji.

Akcja zorganizowana jest w związku z nagłym zachorowaniem na ostrą białaczkę 16-letniego Cypriana Wielichowskiego. Młodzi ludzie będą mogli oddać krew oraz zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. Każdy krwiodawca otrzyma posiłek regeneracyjny.

Aby oddać krew trzeba być zdrowym, ważyć co najmniej 50 kg, mieć ukończone 18 lat i okazać dowód tożsamości ze zdjęciem. Otrzymane zaświadczenia o oddaniu krwi powinno się przekazać organizatorom, którzy prześlą je na adres Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu, gdzie leczy się Cyprian.

Wszystkich chętnych zapraszamy również na imprezy towarzyszące.

Do zobaczenia w poniedziałek 10 czerwca!

Przygotowała: Hanna Blokesz-Bacza