02.04.2014

Ponad 70 litrów zebrano na cieszyńskim rynku podczas 14. Akcji Krwiodawstwa

1 kwietnia pracowników Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej można było spotkać na cieszyńskim rynku. Braliśmy udział w XIV akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez Rejonową Radę Honorowych Dawców Krwi PCK w Cieszynie. Przez ponad 6 godzin 166 osób oddało ponad 70 litrów krwi.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z akcji.

XIV akcja krwiodawstwa odbyła się pod hasłem „Zbieramy krew. Brakuje nam Twojej” i była adresowana do tegorocznych maturzystów powiatu cieszyńskiego.

Do akcji na cieszyńskim Rynku włączyli się uczniowie szkół:

• Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Cieszyna,
  • Liceum Ogólnokształcące im. Antoniego Osuchowskiego z Cieszyna,
  • Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego z Cieszyna,
  • Katolickie Liceum Ogólnokształcące z Cieszyna,
  • Szkoła Organizacji i Zarządzania z Cieszyna,
  • Zespół Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych z Cieszyna,
  • Zespół Szkół Budowlanych z Cieszyna,
  • Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego z Cieszyna,
  • Zespół Szkół Technicznych z Cieszyna,
  • Zespół Szkół Rolniczych z Międzyświecia,
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Ustronia,
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych ze Skoczowa.

Dodatkowo w mobilnym punkcie w Wiśle oddawali krew uczniowie wiślańskich szkół: Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Młodzi ludzie mogli oddać krew oraz zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. Z grupy ponad 300 osób, które zgłosiły się do akcji, krew mogło oddać 166 osób, co pozwoliło uzyskać ponad 70 litrów krwi!

Uczestnicy akcji udowodnili, że nie są obojętni na potrzeby drugiego człowieka. Mimo długiego oczekiwania w kolejce do jednego z trzech ambulansówi, cierpliwie czekali na swoją kolej.

Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wsparł organizatorów akcji krwiodawstwa.